Μπέιλ

ΒΙΝΤΕΟ: «Τεσσάρα» με σούπερ Μπέιλ για την Τότεναμ!

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε η Τότεναμ που διέσυρε με 4-0 την Μπέρνλι εντός έδρας. Τα «σπιρούνια» είχαν σε… κέφια τον Γκάρεθ Μπέιλ που  πραγματοποίησε την καλύτερη του εμφάνιση από την ημέρα που επέστρεψε στην ομάδα,  ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με δύο γκολ και μία ασίστ

Μόλις δύο λεπτά χρειάστηκαν οι γηπεδούχοι για να ανοίξουν το σκορ απέναντι στην Μπέρνλι. Ο Σον βρήκε τον Μπέιλ ανενόχλητο μέσα στην περιοχή και ο Ουαλός μεσοεπιθετικός  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή, γράφοντας το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο πρώην άσος της Ρεάλ  άλλαξε ρόλο και έγινε δημιουργός, με τον Κέιν να τελειώνει άψογα τη φάση και να σημειώνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 15ο λεπτό. Ο Μόουρα ήταν αυτός που έγραψε το 3-0 στο 31ο λεπτό, «κλειδώνοντας» οριστικά την υπόθεση-νίκη για την ομάδα του.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μπέιλ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, πλασάροντας καταπληκτικά και να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την εμφάνιση του…