Σεβίλλη

ΒΙΝΤΕΟ: Όσο ζει ελπίζει η Σεβίλλη

Μπορεί να μην έχει ρεαλιστικές πιθανότητες, ωστόσο κρατάει ακόμη τις μαθηματικές που έχει για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος. Η Σεβίλλη κατάφερε να φτάσει σε μία σημαντική νίκη στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» επικρατώντας με 1-0 της Βαλένθια για την 36η αγωνιστική της La Liga.

Σε ένα αρκετά κακό παιχνίδι, η Βαλένθια ήταν ελάχιστα καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και είχε τις πιο καλές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να σκοράρει. Η ομάδα του Λοπετέγκι από την άλλη έβγαζε μία νευρικότητα και δεν κατάφερε να φτιάξει κάποια ουσιαστική ευκαιρία, πέρα από ένα γκολ του Εν Νεσίρι το οποίο ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

Ο Μαροκινός επιθετικός ωστόσο κατάφερε να σκοράρει κανονικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Φερνάντο έκανε την πάσα και ο Εν Νεσίρι βρήκε δίχτυα, σημειώνοντας στο 66ο λεπτό το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.