LIVE Champions League (7ος Όμιλος): Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα, Φερεντσβάρος - Ντιναμό Κιέβου

LIVE Champions League (7ος Όμιλος): Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα 0-2, Φερεντσβάρος - Ντιναμό Κιέβου 2-2 (ΤΕΛΙΚΑ)

Λήξη των αγώνων. Μεγάλη νίκη της Μπαρτσελόνα μέσα στο Τορίνο και ιστορικός πρώτος βαθμός για Φερεντσβάρος στο Champions League!

91' ΓΚΟΟΟΟΛ! ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-2 Ο Λιονέλ Μέσι σκοράρει από την άσπρη βούλα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και κλειδώνει τη νίκη για την Μπαρτσελόνα.

Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα στο 90ο λεπτο!

90' ΓΚΟΟΟΟΛ ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ  ΚΙΕΒΟΥ 2-2 Ισοφαρίζει με τον Μπολί στο 90ο λεπτό η Φερεντσβάρος!

85' ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Μένει με 10 παίκτες η Γιουβέντους, με τον Ντεμιράλ να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη κάρτα για δυνατό φάουλ στον Πιάνιτς.

59' ΓΚΟΟΟΟΛ! ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 1-2 Οι γηπεδούχοι ξαναμπαίνουν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, με τον Ενγκουέν να βρίσκει δίχτυα με δυνατό διαγώνιο δεξί σουτ εντός περιοχής.

55' Ο Μοράτα σκοράρει για τρίτη φορά στο ματς αλλά και πάλι το γκολ του ακυρώνεται για οφσάιντ!

Σέντρα στο δεύτερος μέρος...

Ο Άλβαρο Μοράτα κατάφερε να στείλει δύο φορές τη μπάλα στα δίχτυα του Νέτο, όμως και τις δύο φορές δεν μέτρησαν το γκολ, με το VAR να τον υποδεικνύει σωστά οφσάιντ.

Ημίχρονο στο Τορίνο! Πολύ καλό ματς, το γκολ του Ντεμπελέ κάνει τη διαφορά.

42'  ΓΚΟΟΟΛ! ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 0-1 Δεύτερο γκολ για την Ντιναμό Κιέβου που εδραιώνει την κυριαρχία της, με τον Ντε Πένα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.

35' Μεγάλη διπλή ευκαιρία, Ντεμπελέ και Γκριεζμάν δεν μπορούν να νικήσουν τον Σέζνι.

28' ΓΚΟΟΟΛ! ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 0-1 Ανοίγει το σκορ η Ντιναμό Κιέβου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιγκάνκοφ και ανταμείβεται για το γεγονός πως ήταν η καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίωρο.

14' ΓΚΟΟΟΛ! ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 0-1 Ανοίγει το σκορ η Μπαρτσελόνα με ωραία ατομική ενέργεια του Ντεμπελέ και σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να βρίσκει σε πόδι παίκτη της Γιουβέντους, να παίρνει ύψος και να καταλήγει στο βάθος της εστίας του εμβρόντητου Σέζνι.

Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα στο 3': Μεγάλη ευκαιρία για τους Καταλανούς, με το σουτ του Γκριεζμάν να τραντάζει το δεξί δοκάρι της εστίας του Σέζνι.

2' Η Μπαρτσελόνα πήγε να απειλήσει με το καλημέρα με τον Μέσι να κάνει το σουτ από πλάγια θέση στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Μπονούτσι να πέφτει με αυτοθυσία και να διώχνει σε κόρνερ με το σώμα του.

1' Σέντρα στους αγώνες...

Με το ντέρμπι ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Μπαρτσελόνα ολοκληρώνονται οι αναμετρήσεις της δεύτερης αγωνιστικής του Champions League. Φερεντσβάρος - Ντιναμό Κιέβου το άλλο ματς του ομίλου. Live η εξέλιξη των αγώνων…

Οι συνθέσεις στο Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα:

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Κουαδράδο, Ντεμιράλ, Μπονούτσι, Ντανίλο, Κουλουσέβσκι, Μπεντανκούρ, Ραμπιό, Κιέζα, Ντιμπάλα, Μοράτα

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Σέρτζι Ρομπέρτο, Αραούχο, Λανγκλέ, Τζόρντι Άλμπα, Πιάνιτς, Ντε Γιονγκ, Ντεμπελέ, Γκριεζμάν, Πέδρι, Μέσι

Οι συνθέσεις στο Φερεντσβάρος - Ντιναμό Κιέβου

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ: Ντομπούς, Λοβρέντσιτς, Μπλάζιτς, Κοβάσεβιτς, Χέιστερ, Σομάλια, Σιγκέρρ, Καράτιν, Ζούμπκοβ, Ίσαελ, Ενγκουέν

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Μπόικο, Κετζιόρα, Ζαμπάρνι, Ποπόβ, Καραβάεβ, Μπουγιάλσκι, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο -Τσιγκάνοφ, Σουπριάγκα, Ντε Πένα