Πήρε το τρίποντο η Άουγκσμπουργκ κόντρα στην Γκλάντμπαχ με βασικό ξανά τον Γιαννούλη

Με τον Δημήτρη Γιαννούλη στις βασικές επιλογές του Τζες Θόρουπ για τέταρτο σερί παιχνίδι, η Άουγκσμπουργκ «λύγισε» τη Γκλάντμπαχ με 2-1 στην «WWK Arena» στο εναρκτήριο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga, κατακτώντας μια σημαντική βαθμολογική «ανάσα» έπειτα από δύο διαδοχικές ήττες.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, το γκολ του Σλότερμπεκ στο 39′ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Στο 65′, ο Κλοντ-Μορίς, μόλις 8 λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, έκανε το 2-0. Στο 72′, ο Κλάιντιεστ μείωσε σε 2-1, αλλά η Άουγκσμπουργκ κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της ως το τέλος, εξασφαλίζοντας το τρίποντο της νίκης.