Νίκη με ανατροπή αφιερωμένη στον Μπάλντοκ για την Κ19 του Παναθηναϊκού (ΦΩΤΟ)

ΟΦΗ Κ19 και Παναθηναϊκός Κ19 αναμετρήθηκαν στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10), με τους πράσινους να επικρατούν 3-2 των Κρητικών και να αφιερώνουν τη νίκη και τα γκολ τους στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ.

Τόσο ο Αντριάνο Μπρέγκου, που άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ (34′), όσο και ο Οδυσσέας Λάζαρης που διαμόρφωσε το τελικό 2-3 (86′), ύψωσαν τα μαύρα περιβραχιόνια στον ουρανό στη μνήμη του εκλιπόντα διεθνούς ποδοσφαιριστή.

Στην αναμέτρηση του Ηρακλείου, ο Σταυρόπουλος με δύο δικά του γκολ «υπέγραψε» την ανατροπή για τον ΟΦΗ στο 78ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Λαγουδάκη να φέρνει σε ισορροπία το ματς ένα λεπτό αργότερα (79′). Ο Λάζαρης χάρισε τη νίκη στο τριφύλλι στο 86′, σκοράροντας μετά από εξαιρετική ομαδική συνεργασία.