Live: Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς. Ο ΟΦΗ πήρε μία μεγάλη νίκη εκτός έδρας με τον Φούντα να πετυχαίνει το «χρυσό» γκολ από την άσπρη βούλα και να δίνει τους τρεις βαθμούς στην κρητική ομάδα.

90’+3′ Τεράστια στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Φαρές να κάνει κεφαλιά σκαστή στο δεύτερο δοκάρι, ο Χριστογεώργος ξεγελάστηκε από την πορεία της μπάλας που πέρασε από πάνω του, όμως ο Αποστολάκης έδιωξε σε κόρνερ με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90΄ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Φούντας νικά με εξαιρετική εκτέλεση τον Γκουγκεσασβίλι και βάζει ξανά μπροστά τον ΟΦΗ με 2-3!

Πέναλτι για τον ΟΦΗ που κερδίζει ο Νους σε ανατροπή του Γουαγκέ!

83′ Τελική για τον Πανσερραϊκό, με τον Μπετανκόρ να παίρνει την μπάλα στην περιοχή από την πάσα του Τομάς, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Χριστογεώργου.

72′ Μεγάλη επέμβαση του Γκουγκεσασβίλι στο τετ α τετ με τον Νους.

66′Δοκάρι για τον ΟΦΗ, με τον Νους να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, η οποία βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

55′ Ο Γκουγκεσασβίλι δεν μάζεψε την μπάλα, η οποία έφτασε στον Νους, αλλά την έστειλε άουτ προ κενής εστίας.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-2.

45+1′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Φαρές πήρε την μπάλα, μετά την ασταθή απόκρουση του Χριστογεώργου και μέσα από την μικρή περιοχή την έστειλε στα δίχτυα.

2 λεπτά οι καθυστερήσεις.

39′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Μπετανκόρ πήρε την μπάλα μέσα στην μεγάλη περιοχή μετά την σέντρα του Τομάς, αλλά δεν κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα του Χριστογεώργου, η οποία κατέληξε άουτ.

28′ ΓΚΟΛ 1-2. Συρτή σέντρα του Δεληγιαννίδη, με τον Μπετανκόρ να προλαβαίνει τον Χριστογεώργο και να την στέλνει στα δίχτυα για το 1-2.

27′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Νους πήρε την μπάλα και από το ύψος της μικρής περιοχής την έστειλε στα δίχτυα του Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος όπως και στο πρώτο γκολ έμεινε ακίνητος.

17′ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Σαλσέδο δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος απέκρουσε εντυπωσιακά, μέσα από την μεγάλη περιοχή.

10′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Χριστογεώργου, στο πολύ δυνατό σουτ του Φαρές.

9′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μπρεσάν πήδηξε ανενόχλητος και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος έμεινε ακίνητος.

3′ Σειρά του Πανσερραϊκού να απειλήσει, με τον Τομάς να κάνει το πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

2′ Πολύ καλό σουτ του Καραχάλιου έξω από την περιοχή, ο Γκουγκεσασβίλι απομάκρυνε την μπάλα σε κόρνερ.