Live: Όλοι οι αγώνες του Champions League – Ολοκληρώθηκαν τα ματς – Δείτε τα αποτελέσματα

Στουρμ Γκρατς-Κλαμπ Μπριζ 0-1

90′: ΓΚΟΛ για τη Μονακό. Παρότι βρέθηκαν πίσω με 2-0, οι Μονεγάσκοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν σε 2-2, εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζακάρια.

84′: ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα. Τέταρτο γκολ για τους Πορτογάλους και θρίαμβος κόντρα στην Ατλέτικο. ο Κιουκτσού εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για το 4-0.

83′: ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους. Απίθανα πράγματα στη Γερμανία, με τη Γιούβε των 10 παικτών να παίρνει το προβάδισμα με γκολ του Κονσεϊσάο! 2-3.

79′: ΓΚΟΛ για την Άστον Βίλα. Λάθος έξοδος του Νόιερ, τον «κρέμασε» ο Ντουράν για το 1-0.

75′: ΓΚΟΛ για τη Μονακό. Ο Σαλισού ξαναέβαλε τους Μονεγάσκους στο ματς του Ζάγκρεμπ, μειώνοντας σε 2-1.

75′: ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα. Πάρτι για τους Πορτογάλους κόντρα στην Ατλέτικο, ο Μπα έκανε το 3-0 με καρφωτή κεφαλιά και μετά από εκτέλεση κόρνερ.

75′: ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2-0 κόντρα στη Μπολόνια.

70′: ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους. Παρότι με παίκτη λιγότερο, ο Βλάχοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 τη Λειψία με πανέμορφο γκολ του Βλάχοβιτς.

66′: ΓΚΟΛ για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.Τρομερή ατομική προσπάθεια και γκολ του Μπατούρινα, έκανε το 2-0 για τους Κροάτες κόντρα στη Μονακό!

65′: ΓΚΟΛ για τη Λειψία. Ο Σέσκο νίκησε τον Περίν, 2-1 μπροστά κόντρα στη Γιουβέντους των 10 παικτών η γερμανική ομάδα.

64′: Πέναλτι για τη Λειψία, έκανε χέρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίμονς ο Ντάγκλας Λουίς.

53′: ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα. Ο Ντι Μαρία νίκησε τον Όμπλακ από τα 11 βήματα, κάνοντας το 2-0 κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης!

51′: Πέναλτι για την Μπενφίκα, το κέρδισε ο Παυλίδης.

50′: ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους. Ισοφάρισε σε 1-1 τη Λειψία ο Βλάχοβιτς.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου σε όλα τα παιχνίδια:

Άστον Βίλα-Μπάγερν Μονάχου 0-0

Μπενφίκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0

Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Μονακό 1-0

Λίβερπουλ-Μπολόνια 1-0

Λειψία-Γιουβέντους 1-0

45′: ΓΚΟΛ για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Σε μια φάση που ξεκίνησε από κόρνερ της Μονακό, ο Σούσιτς ξεφορτώθηκε αμυντικό με τέλεια προσποίηση και στη συνέχεια «έσκαψε» ιδανικά την μπάλα για το 1-0 κόντρα στη Μονακό.

45′: ΓΚΟΛ για τη Λιλ. Ο Ντέιβιντ νίκησε τον Λούνιν από τα 11 βήματα με τρομερή εκτέλεση, δίνοντας το προβάδισμα στους Γάλλους κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Πέναλτι για τη Λιλ, για χέρι του Καμαβινγκά.

31′: ΓΚΟΛ για τη Λειψία. Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Οπεντά έβγαλε υπέροχη μπαλιά στον Σέσκο, ο οποίος κόλλησε την μπάλα στο πόδι του πριν κάνει το 1-0 κόντρα στη Γιουβέντους!

24′: ΓΚΟΛ για την Μπριζ με σκόρερ τον Τζόλη. Πανέμορφο γκολ από τον Έλληνα επιθετικό, σίγουρα θα είναι υποψήφιο για το καλύτερο της αγωνιστικής στο Champions League!

13′: ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα. Ο Ακτούρκογλου σκοράρει, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Λισαβόνας κόντρα στην Ατλέτικο.

11′: ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ. Υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση των «κόκκινων», ο Σαλάχ έδωσε την καταπληκτική ασίστ και ο ΜακΆλιστερ άνοιξε το σκορ κόντρα στη Μπολόνια.

Άρχισαν όλα τα ματς.

Με επτά αγώνες ολοκληρώνεται απόψε η δεύτερη αγωνιστική της League Phase του Champions League.

22:00 Λίβερπουλ – Μπολόνια

22:00 Λειψία – Γιουβέντους

22:00 Μπενφίκα – Ατλέτικο Μαδρίτης

22:00 Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Μονακό

22:00 Λιλ – Ρεάλ Μαδρίτης

22:00 Άστον Βίλα – Μπάγερν

22:00 Στουρμ Γκρατς – Μπριζ