Live: Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς. Ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και πλέον είναι μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

90’+2′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2. Ο Σβαμπ εκτέλεσε το πέναλτι και νίκησε τον Γκαραβέλη.

90’+2′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Για χέρι του Λιάγκα στη φάση με τον Κωνσταντέλια.

6 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Λιάγκας τον σταμάτησε με προβολή.

86′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1. Σέντρα του Βιεϊρίνια, με τον Καμαρά να κάνει ωραίο άλμα και με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη.

72΄ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γιαννιώτας έφυγε στην κόντρα και έπιασε δυνατό σουτ από τα δεξιά, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την εστία του Κοτάρσκι.

70΄ Ο Μπάλτσι εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοτάρσκι! Παραμένει το 0-0

Ο Μπάλτσι πάνω από την μπάλα. Το έχασε!

67΄ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!

Πάει να το δει το VAR ο Βεργέτης!

Φωνές από τον Λεβαδειακό για πέναλτι στον Γιαννιώτα, σε μονομαχία με τον Ότο.

51′ Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Τσάπρας έδιωξε σε κόρνερ, με τον γκολκίπερ Γκαραβέλη να είναι εξουδετερωμένος.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο:

Τέλος το πρώτο μέρος. Λεβαδειακός και ΠΑΟΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μπακαγιόκο έπαιξε με τη φωτιά στα όρια της περιοχής, ο Ζίνι του έκλεψε την μπάλα, αλλά το σουτ που έκανε από πλεονεκτική θέση ήταν κακό, με αποτέλεσμα να αστοχήσει.

35′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Μουργκ από τα αριστερά, ο Τισουντάλι έκανε τζούφια κεφαλιά μπροστά από την αντίπαλη εστία και αστόχησε.

21′ Σέντρα του Τσάπρα από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα του ΠΑΟΚ.

17′ Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟΚ, αλλά ο Μουργκ το παράκανε, δεν πάσαρε σε πρώτο χρόνο και ο Λεβαδειακός οργανώθηκε στην άμυνά του.

10′ Επικίνδυνη επίσκεψη του Λεβαδειακού στην περιοχή του ΠΑΟΚ, κέρδος ένα κόρνερ.