Καθάρισε την Βίρτους Μπολόνια «γκαζώνοντας» στην τέταρτη περίοδο η Μονακό

«Πάτησε γκάζι» στην τέταρτη περίοδο κόντρα στη Βίρτους Μπολόνια και επέστρεψε στις νίκες η Μονακό.

Η ομάδα του Πριγκιπάτου είδε τους Ιταλούς να προηγούνται με διψήφιες διαφορές στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης στο «Gaston Medecin», όμως αντέδρασε στο δεύτερο μισό του αγώνα και τελικά κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 101-85, βελτιώνοντας το ρεκόρ της σε 3-1 και επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα.

Από την άλλη, η Βίρτους έπεσε στο 0-4 και παρέμεινε η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στην φετινή Ευρωλίγκα.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τζέιμς (19π, 5 ασίστ), Οκόμπο (20π με 3/4 τρίποντα και 6 ασίστ) και Ζαιτέ (15π, 7 ριμπ) και Στραζέλ (12π με 4/7 τρίποντα), ενώ για τη Βίρτους ξεχώρισαν Σενγκέλια (17π) Ντιουφ (12π) και Κορντινιέ (11π, 4 ασίστ).