Η Τότεναμ έφτασε εύκολα στην ανατροπή και πήρε τη νίκη απέναντι στην Γουέστ Χαμ

Τα χαμόγελα επέστρεψαν για την Τότεναμ μετά την ήττα από την Μπράιτον. Τα σπιρούνια επικράτησαν 4-1 της Γουέστ Χαμ παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ για την 8η αγωνιστική της Premier League και ανέβηκαν στην 6η θέση.

Τα σφυριά ευτύχησαν να προηγηθούν στο 18ο λεπτό με τον Κούντους όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Κουλουσέφσκι στο 36′. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 52′ με τον Μπισουμά και κλείδωσε τη νίκη με το αυτογκόλ του Αρεολά τρία λεπτά αργότερα.

Ο Σον ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 60′ σε 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κούντους αποβλήθηκε στο 86′ έπειτα από παρέμβαση του VAR.