Επίσκεψη Ηλιόπουλου στους διαιτητές: «Τι είναι αυτά Πουλικίδη;»

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναιτωλικό, σε παιχνίδι που κρίθηκε με το γκολ του Μιγκέλ Λουίς στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα της Ένωσης στο φετινό πρωτάθλημα, γεγονός που δεν έγινε αποδεκτό με ιδιαίτερη ηρεμία από τους κιτρινόμαυρους.

Συγκεκριμένα, όπως αναφέρει σε δημοσίευμά του το «dikisports», ο ιδιοκτήτης της ΑΕΚ, Μάριος Ηλιόπουλος, επισκέφθηκε τη διαιτητική ομάδα στα αποδυτήρια, στη διάρκεια του ημιχρόνου, προκειμένου να παραπονεθεί.

«Πάντως, στο πρώτο ημίχρονο ο Πουλικίδης έδωσε “σπόρια” στον Παναιτωλικό. Ισορρόπησε στην επανάληψη. Μετά την επίσκεψη του Super Mario στα αποδυτήρια, κατά την ανάπαυλα» αναφέρεται χαρακτηριστικά ως προς την επίσκεψη, ενώ το εν λόγω blog επανέρχεται με το τι είπε ο Ηλιόπουλος στους διαιτητές:

«Πάντως, ευγενέστατος ο Super Mario στην ανάπαυλα. Το μόνο που είπε ήταν: “Τι είναι αυτά, Πουλικίδη;” Ούτε καν για φ.α. (σ.σ. φύλλο αγώνα δηλαδή)».