Έμειναν αήττητες η Μπρεστ και η Μπάγερ Λεβερκούζεν

Συνεχίζουν αήττητες στο Champions League οι Μπρεστ και Λεβερκούζεν, καθώς μετά από δύο νίκες στις πρώτες δύο αγωνιστικές ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Έτσι, παρέμειναν και οι δύο στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας, έχοντας αμφότερες από 7 βαθμούς.

Το ματς κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με τα δύο τέρματα να είναι τα μόνα που είχαν να επιδείξουν οι δύο ομάδες. Οι Γερμανοί μπήκαν δυνατά στο ματς και έψαξαν το γκολ, με την ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο να ανοίγει το σκορ στο 24ο λεπτό. Ο Χόφμαν είδε εξαιρετικά μία τρύπα στην άμυνα των Γάλλων και με μία πολύ όμορφη κάθετη έβγαλε τετ α τετ τον Βιρτζ, με τον Γερμανό να ευστοχεί για το 1-0.

Η απάντηση της Μπρεστ δεν άργησε να έρθει, με τον Πιέρ Λις Μελού να σκοράρει ένα πανέμορφο τέρμα, φέροντας το ματς στα ίσα στο 39ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω, με το 1-1 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.