Elite League: Η Μύκονος έκανε το 3/3 με μεγάλο διπλό απέναντι στον Πρωτέα Βούλας

Σπουδαίο διπλό πήρε η Μύκονος απέναντι στον Πρωτέα Βούλας το απόγευμα της Πέμπτης (16/10), με τους νησιώτες να επικρατούν 107-89 και να κάνουν το 3/3 στην Elite League.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν επιβλητικοί στην πρώτη περίοδο (26-37, 10′) και έκλεισαν το ημίχρονο στο +20 (47-67, 20′) για να βάλουν τις βάσεις για την μεγάλη νίκη. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Τζαμάρι Μπλάκμον, που σημείωσε 27 πόντους με 3/5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο. Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Κόλιν Σλέιτερ με 18 πόντους, 2/4 τρίποντα και 3 ασίστ. Από την πλευρά του Πρωτέα ξεχώρισε ο Ντέρικ Γούκερ Τζούνιορ με 18 πόντους και 3 ριμπάουντ.