ΒΙΝΤΕΟ: Δύο γκολ και ασίστ ο Γιακουμάκης στο 4-2 της Κρουζ Αζούλ

Στα 5 γκολ έχει φτάσει ο Γιώργος Γιακουμάκης στη Liga MX Apertura με τη φανέλα της Κρουζ Αζούλ, ενώ έχει και 3 ασίστ σε μόλις 8 ματς!

Ο 29χρονος επιθετικός βοήθησε την ομάδα του να περάσει από την έδρα της Πατσούκα με 4-2, πετυχαίνοντας δύο γκολ.

Η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ, με την άμυνά της να δέχεται δύο τέρματα στο 12′ και στο 42′, αλλά εκεί ανέλαβε δράση ο Έλληνας φορ. Στο 45′ έκανε το 1-2 και στο 55′ έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Φαραβέλι έφερε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους από την ασίστ του Γιακουμάκη κι ο Σεπούλβεδα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

Η Κρουζ Αζούλ είναι πρώτη στο πρωτάθλημα με 25 βαθμούς ύστερα από 10 ματς, ενώ Τολούκα, Τίγκρες και Μοντερέι ακολουθούν έχοντας από 21 βαθμούς.