«Ξέσπασε» στην Άουγκσμπουργκ η Λειψία (4-0) – Εύκολη νίκη για την Ζανκτ Πάουλι, 3-0 τη Φράιμπουργκ

Η Λειψία, στο καλύτερο μέχρι τώρα παιχνίδι της, διέλυσε την άμυνα της Άουγκσμπουργκ και πήρε εύκολα τη νίκη με 4-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «ταύρους» ήταν ο Μπένζαμιν Σέσκο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, ενώ στην αρχική ενδεκάδα των φιλοξενούμενων αγωνίστηκε ο Δημήτρης Γιαννούλης.

Στο μεταξύ, η Βόλφσμπουργκ, με τον Κώστα Κουλιεράκη στην ενδεκάδα, ήταν κοντά στη μεγάλη νίκη επί της Στουτγκάρδης, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ουντάβ, φέρνοντας το τελικό 2-2.

Η «νεοφώτιστη» Ζανκτ Πάουλι πανηγύρισε, ανατρέποντας τα προγνωστικά, μέσα στην έδρα της Φράιμπουργκ την πρώτη φετινή νίκη της με 3-0, με τον Μανώλη Σάλιακα να είναι βασικός και να αντικαθίσταται στο 77ο λεπτό.

Τέλος, η Γκλάντμπαχ, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να πάρει πολύ δύσκολα τη νίκη επί της Ουνιόν Βερολίνου με το γκολ του Κβανκάρα.