Παυλίδης: «Το γκολ σημαντικό για την αυτοπεποίθησή μου»

Ο Βαγγέλης Παυλίδης βρήκε ξανά δίχτυα, οδηγώντας την Μπενφίκα σε μια σημαντική νίκη κόντρα στην Μποαβίστα με σκορ 3-0.

Ο Έλληνας διεθνής φορ άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, χαράσσοντας τον δρόμο για την κατάκτηση των τριών βαθμών, που έφεραν την ομάδα της Λισαβόνας πιο κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μετά το ματς ο Παυλίδης δήλωσε:

«Κάναμε ένα φανταστικό παιχνίδι. Είχαμε πολλές ευκαιρίες για γκολ και ήμασταν κυρίαρχοι από το πρώτο λεπτό. Μια εκτός έδρας νίκη είναι πολύ σημαντική για εμάς τώρα και, φυσικά, είμαι χαρούμενος για το γκολ.

«Ως επιθετικός, πρέπει να βρίσκεσαι στην περιοχή και να σκοράρεις. Είναι σημαντικό τόσο για την αυτοπεποίθησή μου όσο και για την ομάδα. Βρισκόμαστε σε καλή στιγμή.

Παίζουμε πιο επιθετικό ποδόσφαιρο και θέλουμε να συνεχίσουμε να κερδίζουμε παιχνίδια. Ο κόουτς, Μπρούνο Λάζε, ξέρει πολύ καλά τι είναι η Μπενφίκα. Θέλει η ομάδα να παίζει επιθετικά, και εμείς θα κάνουμε τα πάντα για τους οπαδούς μας».