Live: Οι αγώνες του Champions League – Ολοκληρώθηκαν τα ματς

Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 2-1

Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 2-1

Μονακό-Μπαρτσελόνα 2-1

ΓΚΟΛ η Ατλέτικο.

90′: Σέντρα στην περιοχή κι ο Χιμένες με κεφαλιά κάνει το 2-1.

Το πήρε πίσω τελικά το πέναλτι ο διαιτητής, αφού είδε ριπλέι της φάσης.

85′: Πέναλτι για τη Μονακό, με τον Ινίγκο Μαρτίνεθ να ανατρέπει εντός μεγάλης περιοχής τον Μπάλογκαν.

ΓΚΟΛ η Μονακό

71′: Η άμυνα της Μπάρτσα είναι πολύ ψηλά κι από την απομάκρυνση των γηπεδούχων ο Ιλενικενά με δυνατό σουτ νικά τον Τερ Στέγκεν για το 2-1

ΓΚΟΛ η Μπρεστ

56′: Οι Γάλλοι παίρνουν ξανά το προβάδισμα με σκόρερ τον Σιμά

52′: Απίθανη διπλή επέμβαση από τον Ράγια. Ο τερματοφύλακας της Άρσεναλ αρχικά απέκρουσε το πέναλτι του Ρετέγκι, ενώ στη συνέχεια είπε «όχι» και στη δεύτερη προσπάθεια του Ιταλού επιθετικού! Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αταλάντα και Άρσεναλ.

48′: Πέναλτι για την Αταλάντα, με τον Παρτέι να ανατρέπει τον Έντερσον.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική του φετινού Champions League.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στα τέσσερα παιχνίδια:

Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 1-1

Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 1-1

Μονακό-Μπαρτσελόνα 1-1

ΓΚΟΛ για τη Στουρμ Γκρατς.

45′: Ο Φερνάντεζ μπερδεύεται και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ισοφαρίζοντας σε 1-1

ΓΚΟΛ η Ατλέτικο

29′: Σέντρα Γιορέντε, σουτ στην κίνηση Γκριεζμάν και 1-1

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα

28′: Ο Λαμίν Γιαμάλ στην πρώτη ευκαιρία της Μπαρτσελόνα (που παίζει με 10) ισοφαρίζει σε 1-1

ΓΚΟΛ για την Μπρεστ.

23′: Σε φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση ενός πλαγίου άουτ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Κένι Λαλά, η μπάλα κατέληξε στον Μανιετί, ο οποίος άνοιξε το σκορ με δυνατό μακρινό σουτ.

ΓΚΟΛ η Μονακό

17′: Λίγο μετά την αποβολή της Μπαρτσελόνα, ο Αλιούς έκανε υπέροχη ατομική προσπάθεια και νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 1-0!

Αποβολή για την Μπάρτσα

10′: Ο Τερ Στέγκεν παίζει παρακινδυνευμένα, ο Έρικ Γκαρθία χάνει από τον Μιναμίνο, τον ανατρέπει ακριβώς έξω από την περιοχή και αποβάλλεται

ΓΚΟΛ η Λειψία

4′: Εξαιρετική αντεπίθεση της Λειψίας ο Όμπλακ βγάζει το σουτ του Οπέντα, αλλά ο Σέσκο με κεφαλιά κάνει το 0-1

Άρχισαν τα παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική του Champions League.

Τα παιχνίδια που ξεκινούν στις 22:00:

Αταλάντα-Άρσεναλ

Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία

Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς

Μονακό-Μπαρτσελόνα

Με τέσσερις αγώνες ολοκληρώνεται η πρώτη αγωνιστική του φετινού Champions League.