Live: Οι αγώνες του Champions League (ΤΕΛΙΚΑ)

Παρί Σεν Ζερμέν-Χιρόνα 1-0

Μπριζ-Ντόρτμουντ 0-3

Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 5-1

Μάντσεστερ Σίτι-Ίντερ 0-0

96′: Γκολ η Ντόρτμουντ. Ο Γκιρασί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τους Βεστφαλούς κόντρα στην Μπριζ.

91′: Γκολ η Παρί. Ο Νούνο Μέντες λυτρώνει τους Παριζιάνους, με τον ανίκητο ως τώρα Γκαζανίγκα να κάνει μια απίστευτη γκέλα.

87′: Γκολ η Σέλτικ. Υπέροχη κάθετη πάσα του Φόρεστ και ο Άιντα έκανε το 5-1.

86′: Γκολ η Ντόρτμουντ. Ο Γκίτενς μπήκε ως αλλαγή και «κλειδώνει» τη νίκη για τους Βεστφαλούς στην έδρα της Μπριζ, με δύο δικά του γκολ.

77′: Γκολ η Ντόρτμουντ. Όμορφη κυκλοφορία της μπάλας και ένα σουτ του Γκίτενς που κόντραρε σε αμυντικό, για το 1-0 των Βεστφαλών στην έδρα της Μπριζ.

71′: Γκολ η Σέλτικ. Όμορφη ομαδική προσπάθεια, με τον Μαέντα να την ολοκληρώνει ιδανικά για το 4-1.

60′: Γκολ η Σλόβαν. Ο Βίμερ σκόραρε με υπέροχο σουτ και μαγικό εξωτερικό φάλτσο, μειώνοντας σε 3-1 για τους πρωταθλητές Σλοβακίας

57′: Γκολ η Σέλτικ. Ο Ιγκατένκο έκανε πέναλτι στον Φουρουχάσι και ο Ένγκελς έκανε το 3-0 για τους Σκωτσέζους κόντρα στην Σλόβαν.

47′: Γκολ η Σέλτικ. Ατομική προσπάθεια του Κουν, «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Φουρουχάσι για το 2-0.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο σε όλα τα ματς.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στα παιχνίδια:

Παρί Σεν Ζερμέν-Τζιρόνα 0-0

Μπριζ-Ντόρτμουντ 0-0

Σέλτικ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0

17′: ΓΚΟΛ η Σέλτικ. Οι Σκωτσέζοι πίεσαν την Σλόβαν με συνεχόμενα στημένα και άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Σκέιλς μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ένγκελς.

Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς γκολ στα παιχνίδια.