Live: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος του αγώνα.

93′: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αράο πήρε την μπάλα και έκανε τη σέντρα, ο Ιωαννίδης στην κίνηση πλάσαρε, ο Κοτάρσκι όμως απέκρουσε εντυπωσιακά!

91′: Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ στον Τάισον.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

88′: Ο Σορετίρε αντί του Ζίβκοβιτς.

78′: Μπακασέτας, Πελίστρι και Τετέ εκτός.Τζούριτσιτς, Μαντσίνι και Ουναΐ μέσα για τον Παναθηναϊκό.

76′: Καμαρά και Ντεσπόντοφ στις θέσεις των Σβαμπ και Κωνσταντέλια αντίστοιχα.

76′: Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι, για φάουλ στον Σαμάτα.

69′: Απαντάει ο ΠΑΟΚ, στην αντεπίθεση, με τον Σβαμπ να κάνει το σουτ και τον Ντραγκόφσκι να διώχνει με υπερένταση!

68′: Ευκαιρία του Παναθηναϊκού, με τον Τετε να σουτάρει πλάγια από την μικρή περιοχή και δεξιά, τον Κοτάρσκι να αποκρούει και τον Τετέ να ζητάει πέναλτι στη συνέχεια για ανατροπή του απο τον Μπάμπα, αλλά το ματς να συνεχίζεται…

64′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, από τα δεξια, στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι η μπάλα.

Πολύ πιο χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο.

54′: Ο Κοτάρσκι εκτέλεσε έξυπνα το ελεύθερο και βρήκε τον Κωνσταντέλια, στην αντεπίθεση, όμως τον έκλεισε ο Βαγιαννίδης και έτσι μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι.

51′: Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη.

49′: Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση του Τάισον από τα δεξιά, κεφαλιά του Σβαμπ, άουτ η μπάλα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το σλάλομ του Ιωαννίδη, που πασάρει στον αμαρκάριστο Πελίστρι, ο οποίος… καταφέρνει να αστοχήσει, σουτάροντας ψηλά και άουτ.

36′: Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς, για διαμαρτυρία, μετά την υπόδειξη για φάουλ του στον Ιωαννίδη.

28′: Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΠΑΟΚ, καθώς ο Βαγιαννίδης μονομαχεί με τον Κωνσταντέλια, αλλά ο Βίντσιτς αφήνει σωστά το ματς να συνεχιστεί.

24′: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα εντελώς ανενόχλητος να γυρίζει στον Κωνσταντέλια που δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε με συνέπεια να βγει άουτ

14′: Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ με τον Τσάλοφ να κάνει το σουτ και τον Ντραγκόφσκι να μπλοκάρει με άνεση.

13′: Ο Πελίστρι έφυγε ωραία με τον Οζντόεφ με προβολή να διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στον Ιωαννίδη

11′: Τεράστια επέμβαση του Ντραγκόφσκι στο σουτ του Σβαμπ στην πρώτη σπουδαία ευκαιρία του ντέρμπι.

9′: Ο Ιωαννίδης βγαίνει τετ α τετ με τον Κοτάρσκι, αλλά έχει βάλει το χέρι στο κοντρόλ που κάνει.

5′: Σουτ του Ζίβκοβιτς από διαγώνια θέση και δεξιά της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

Άρχισε το ντέρμπι.

Ο Ίνγκι Ίνγκασον επιστρέφει στην Τούμπα για πρώτη φορά ως αντίπαλος.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σλάβκο Βίντσιτς από την Σλοβενία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πάουλ Φαν Μπόνκελ από την Ολλανδία.

Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς διεξάγεται στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την τέταρτη αγωνιστική της Super League.

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τσάλοφ.

Παναθηναϊκός: Ντραγκόβσκι, Βαγιαννίδης, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Αράο, Μακσίμοβιτς, Μπακασέτας, Πελίστρι, Τετέ, Ιωαννίδης.