Live: Καλλιθέα-Παναθηναϊκός 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς. Η Καλλιθέα παίρνει ένα πολύ σημαντικό βαθμό κόντρα στον Παναθηναϊκό, μετά την ισοπαλία με 2-2.

90’+4′ Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Μουτίνιο να προσπαθεί να σκάψει την μπάλα προ του επρχόμενου Ντραγκόφσκι, που αποκρούει!

90’+3′ Γκολ, 2-2 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, με τον Πελίστρι να κάνει το διαγώνιο σουτ και τον Τετέ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας, στέλνοντας την στα δίχτυα με προβολή…

90′ Πέντε λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

82΄ Ο Βαγιαννίδης σκοράρει αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Ο Μαξ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Βαγιαννίδης έσπρωξε την μπάλα στην άδεια εστία, αλλά ήταν εκτεθειμένος.

80΄ ΓΚΟΟΟΛ ο Βαλμπουενά κάνει το 2-1, μετά από ωραία πάσα του Μουτίνιο.

71′ Βαλμπουενά αντί του Ντεμέτριους και Τσιβελεκίδης αντί του Πασαλίδη.

70′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπερναμπέ να νικάει τον Ιωαννίδη στο τετ α τετ, διατηρώντας το 1-1!

64′ Μεγάλη ευκαιρία για το 2-1, με τον Χάνουσεκ να κάνει ένα δυνατό σουτ μέσα από τη περιοχή και αριστερά, αλλά τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει σε κόρνερ!

62′ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ουλντρίκις να σουτάρει από θέση έξω δεξιά και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

54′ Λάθος του Μαντσίνι, ο Ουλντρίκις παίρνει την μπάλα, σουτάρει με την μια εντός περιοχής, αλλά ο Σένκεφελντ διώχνει σε κόρνερ.

Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο σκορ 1-1.

45’+3′ Πολύ καλή στιγμή για την Καλλιθέα, αλλά ο Ισιμάτ Μιρέν δεν μπορείο να σπρώξει την μπάλα στο άδειο τέρμα, αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι!

42′ Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπερταμπέ να αποκρούει με δυσκολία το χαμηλό σουτ του Τετέ!

33′ ΓΚΟΟΛ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, μετά από κεφαλιά του Γεντβάι και νέα κεφαλιά του Τζούριτσιτς, μέσα από την μικρή περιοχή.

28′ ΓΚΟΟΟΛ! 1-0 η Καλλιθέα ανοίγει το σκορ, μετά κλέψιμο στον Κώτσιρα και το γύρισμα του Ντεμέτριους από αριστερά και τον Μουτίνιο να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι!