Live: Λαμία – Ολυμπιακός 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα. Λαμία – Ολυμπιακός 0-3.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

81′ ΓΚΟΛ 0-3. Ο Ολυμπιακός τριπλασιάζει τα τέρματα του με σκόρερ τον Ζέλσον Μαρτίνς, ο οποίος πήρε την ασίστ από τον Ελ Κααμπί και με δυνατό σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

79′ ΓΚΟΛ 0-2. ​​​​​​Ο Ελ Κααμπί σκοράρει ξανά με σουτ εντός περιοχής, μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Ροντινέι.

61′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πρώτα ο Έσε σούταρε, με το Κόστιτς να αποκρούει και στην συνέχεια ο Βέλντε πλάσαρε και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

46′ Νωρίς νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο απειλεί η Λαμία, με το πλαϊνό σουτ του Βλαχομήτρου. Έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο Τζολάκης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Λαμία – Ολυμπιακός 0-1.

41′ ΓΚΟΛ 0-1. Εξαιρετική μπαλιά του Τσικίνιο στον Ελ Κααμπί, με τον Μαροκινό να βάζει ένα επίσης εξαιρετικό γκολ με κεφαλιά.

38′ Ο Μπίκοφ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

32′ Απειλεί και ο Ολυμπιακός με τετ α τετ. Ο Μαρτίνς βγήκε απέναντι από τον Κόστιτς και εκείνος έδιωξε σε κόρνερ.

31′ Τετ α τετ του Φουρτάδο, διώχνει σε κόρνερ ο Τζολάκης

16′ Ο Μαρτίνς μπήκε στην περιοχή, σούταρε και ο Κόστιτς απέκρουσε ξανά.

6′ Ο Βέλντε συνέκλινε από τα αριστερά, έκανε το σουτ εκτός περιοχής, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κόστιτς.