Στο League Phase του Conference η Γάνδη και η Μπασακσεχίρ

Η Γάνδη έγινε η πρώτη χρονικά ομάδα από τα play offs του Conference League που εξασφάλισε την πρόκριση στο League Phase.

H βελγική ομάδα, μετά το υπέρ της 1-0 στο Βελιγράδι, επικράτησε με 1-0 και εντός έδρας κόντρα στην Παρτιζάν, για να προκριθεί με συνολικό σκορ 2-0 και ν΄ αφήσει εκτός τους Σέρβους. Το γκολ της Γάνδης πέτυχε ο Ματίας Ντελόρτζ στο 88ο λεπτό.

Μετά τη Γάνδη, η Μπασακσεχίρ έγινε η 2η ομάδα που πήρε το εισιτήριο για τις 36 συνολικά ομάδες του League Phase. Στην Ιρλανδία, ο τουρκικός σύλλογος είχε συμβιβαστεί στη «λευκή» ισοπαλία, αλλά απόψε (28/8), πήρε τη νίκη με 2-0 επί της Σεντ Πάτρικς Αθλέτικς.

Ο Ομέρ Σαχινέρ άνοιξε το σκορ στο 64΄. Η Σεντ Πάτρικς Αθλέτικς έμεινε με 10 παίκτες στο 81΄, όταν αντίκρυσε κόκκινη κάρτα ο Άαρον Μπόλγκερ και ένα λεπτό αργότερα, η ομάδα της Κωνσταντινούπολης αξιοποίησε την αριθμητική υπεροπλία της και με τον Ολιβιέ Κεμέν διαμόρφωσε στο (82΄) το τελικό σκορ.