Live: ΑΕΚ – Λαμία 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

95′: Φοβερό σουτ του Κοϊτά στο δοκάρι, Απίστευτη φάση.

93′: Κίτρινη στον Φουρτάδο για φάουλ στον Πήλιο.

92′: Δοκάρι για την ΑΕΚ. Από το γύρισμα του Ελίασον και διπλή κόντρα σε Αθανασακόπουλο και Κόστιτς, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Διπλή αλλαγή για τη Λαμία τώρα. Σιμόνι και Αθανασακόπουλος στο ματς, εκτός οι Δοϊρανλής και Μέκιτς.

87′: ΓΚΟΛ η ΑΕΚ. Φάουλ του Λαμέλα στην καρδιά της περιοχής, ο Μουκουντί με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

86′: Κίτρινη στον Τερεζίου

85′: Ο Βλαχομήτρος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και νίκησε τον Στρακόσια, αλλά ήταν οφσάιντ.

81′: Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Το σουτ του Τσούμπερ κοντράρει στον Ρινγκ, κόρνερ.

78′: Μάνταλος και Μπίκοφ πήραν από μια κάρτα για ένα μικροεπεισόδιο.

78′: Τσούμπερ αντί Λιούμπισιτς η τελευταία αλλαγή της ΑΕΚ.

76′: Σάντμπεργκ αντί Αντράντε και Ντεντάκης αντί Σαραμαντά για τη Λαμία.

74′: Υπέροχη κάθετη του Λαμέλα, αλλά το πλασέ του Ελίασον κοντράρεται.

70′: Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Η μπάλα στρώθηκε στο διάβα του Λαμέλα από το ύψος του πέναλτι και λίγο αριστερά, αλλά το βολέ που έκανε έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα.

68′: Άλλες δύο αλλαγές από την ΑΕΚ. Οντουμπάτζο αντί Ρότα και Μάνταλος αντί Σιμάνσκι

58′: Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω Πινέδα και Άμραμπατ, μέσα Ελίασον και Λαμέλα.

53′: Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ, ο Κορνέζος κόβει το πλασέ του Γκαρσία που ήταν φάτσα με το 1-1.

49′: Κίτρινη κάρτα στον Κόστιτς για καθυστέρηση. Πρώτη στο ματς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Η Λαμία πηγαίνει στα αποδυτήρια ούσα μπροστά στο σκορ χάρη στη μοναδική της τελική στο ματς με τον Φουρτάδο. Η ΑΕΚ είχε ανούσια πρωτοβουλία των κινήσεων.

Τέλος ημιχρόνου.

Μετράει το γκολ.

Εξετάζεται αν έγινε κοντρόλ με το χέρι από παίκτη της Λαμίας μετά την κόντρα στον Ρότα.

39′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Η άμυνα της ΑΕΚ δεν απομάκρυνε μετά το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στη γωνία της περιοχης στον Φουρτάδο, που με πολύ δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα σε σημείο που δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Στρακόσια, για το 0-1.

36′: Πεσμένος ο Σαραμαντάς από ένα μαρκάρισμα. Διακοπή στο ματς, σηκώνεται γρήγορα ο αρχηγός της Λαμίας.

28′: Κακό σουτ του Γκαρσία, μονοκόμματο με το αριστερό έξω από την περιοχή. Η μπάλα πάει πολύ ψηλά άουτ.

23′: Έξυπνο φάουλ Σιμάνσκι στον Φουρτάδο, που έκλεψε από τον Πινέδα. Γλίτωσε την κάρτα εδώ ο Πολωνός.

20′: Επικίνδυνη αντεπίθεση της Λαμίας, απείλησε με τον Μπίκοφ, αλλά το πλασέ του από πολύ πλάγια θέση ήταν ακίνδυνο. Είχε προηγηθεί φάουλ στον Κοϊτά που δεν καταλογίστηκε στη γωνία της περιοχής της Λαμίας.

15′: Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Κόστιτς αποκρούει εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία την κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία μετά το κόρνερ.

9′: Κακή σέντρα του Κοϊτά, πολύ δυνατή, στη συνέχεια δυνατή η μπαλιά του Άμραμπατ στον Ρότα, καταλήγει άουτ.