Live: Λανς – Παναθηναϊκός 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

92′: Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τη σέντρα του Μλαντένοβιτς και την κεφαλιά του Γερεμέγεφ αλλά την μπάλα να περνάει άουτ.

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ο Μπογκάρ παίρνει πίσω την αρχική του απόφαση καθώς είδε τον Κουσάνοφ να κάνει κίνηση να μαζέψει το χέρι του

Πάει για on field review o Ούγγρος ρέφερι τώρα…

86′: Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό με τον Πελίστρι να κάνει ωραία προσπάθεια και σουτ και την μπάλα να βρίσκει στο χέρι παίκτη της Λανς.

Ο Αλόνσο φαίνεται να τα παίζει όλα για όλα κατεβάζοντας την ομάδα με Ιωαννίδη και Γερεμέγεφ μαζί.

85′: Αλλαγή για τους «πράσινους», Γερεμέγεφ αντί Τσέριν.

80′: Μαξίμοβιτς και Λημνιός αντικαθιστούν τους Αραο-Τζούριτσιτς.

79′: Σέντρα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Βαγιαννίδη στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.

71′: Κίτρινη κάρτα στον Τσέριν, για φάουλ στον Γκραντί.

70′: Αλλαγή για τους «λανσουά». Βγαίνει ο Σαΐντ και μπαίνει ο Λασκαρί.

68′: Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Πελίστρι αντί Ττεέ και Βαγιαννίδης αντί Κώτσιρα.

Ο Πελίστρι ετοιμάζεται να μπει στον αγωνιστικό χώρο.

57′: Ευκαιρία για τη Λανς, με την εκτέλεση φάουλ και την κεφαλιά του Ντάνσο, την οποία έδιωξε με το ένα χέρι ο Ντραγκόφσκι!

55′: Σουτ του Μπακασέτα, έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

53′: ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. μειώνει ο Παναθηναϊκός,με την τρομερή ατομική ενέργεια του Ιωαννίδη, που περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, σουτάρει και στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σαμπά…

48′: Ο Τετέ κάνει το σουτ με τον Σαμπά να μπλοκάρει με άνεση.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παναθηναϊκός μετά το καλό δεκάλεπτο που είχε μόλις έμεινε με παίκτη παραπάνω, δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα στο γήπεδο.

Τέλος ημιχρόνου.

44′: Κίτρινη κάρτα στον Τετέ, για φάουλ στον Σοτοκά.

40′: Σέντρα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Σαμπά.

34′: ΓΚΟΛ η Λανς. Οι Γάλλοι έφυγαν στην κόντρα. Το κέντρο του Παναθηναϊκού και συγκεκριμένα ο Αράο δεν μπόρεσε να σταματήσει τον Μασάδο, ο Σαΐντ αρχικά νικήθηκε από τον Ντραγκόφσκι αλλά πήρε το ριμπάουντ και μόνος του έκανε το 2-0.

26′: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Περέιρα, μέσα ο Κουσάνοφ.

24′: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Τσέριν να κάνει την κεφαλιά και τον Σαμπά να διώχνει σε κόρνερ.

22′: Αποβολή του Μεδίνα, με 10 παίκτες οι Γάλλοι.

20′: Ο Μεδίνα, που έχει ήδη κίτρινη κάρτα, πατάει τον Μπακασέτα, που πέφτει στο έδαφος και σταματάει το παιχνίδι

19′: Ο Ντιούφ κάνει το σουτ στη κόντρα με τον Ντραγκόφσκι να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

15′: Ο Ιωαννίδης νικάει αρχικά τον Ντάνσο, αλλά στην συνέχεια ο Αυστριακός τον προλαβαίνει και τον κόβει καθαρά την τελευταία στιγμή.

14′: Κακή η εκτέλεση του φάουλ από τον Μπακασέτα, περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση για τον Παναθηναϊκό.

13′: Κίτρινη κάρτα στον Μεδίνα, για φάουλ πάνω στον Τετέ.

4′: ΓΚΟΛ η Λανς. Η αριστερή πλευρά της άμυνας του Παναθηναϊκού «κοιμήθηκε», ο Σοτοκά έβγαλε εξαιρετική ασίστ στον Φρανκόφσκι που μόνος απέναντι από τον Ντραγκόφσκι τον νίκησε και έκανε το 1-0.

Άρχισε το ματς.

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το σημαντικό παιχνίδι.

Στην αποστολή του Παναθηναϊκού και ο Φακούντο Πελίστρι.

Από την άλλη, η Λανς ξεκινά με τον Σαμπά στο τέρμα και τριάδα στην άμυνα τους Γκραντίτ, Ντάνσο και Μεδίνα. Φρανκόφσκι και Μασάδο θα είναι στα δύο άκρα, με τους Τόμασον, Ντιουφ και Περέιρα στον άξονα ενώ Σοκότα και Σαΐντ είναι στην επίθεση.

Ο Ντραγκόφσκι θα είναι στο τέρμα για τους «πράσινους», με τους Κώτσιρα, Ίνγκασον, Γεντβάι και Μλαντένοβιτς τετράδα στην άμυνα. Αράο και Τσέριν θα είναι στον άξονα, Τετέ, Τζούριτσιτς στα άκρα και ο Μπακασέτας πίσω από τον προωθημένο Ιωαννίδη.