Live: ΠΑΟΚ – Σάμροκ Ρόβερς 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς! Ο ΠΑΟΚ πήρε μία μεγάλη νίκη και όπως φαίνεται καθάρισε την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι.

90+4′ ΓΚΟΟΟΛ, 4-0 Ο ΜΠΑΜΠΑ! Ο Τσάλοφ έπιασε την κεφαλιά, ο Πελς απέκρουσε μα ο Γκανέζος πήρε το ριμπάουντ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ από κοντά.

90+3′ Το έβγαλε ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια ο Ρώσος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Ενώ φάνηκε ότι θα εκτελέσει ο Κουλιεράκης, τελικά την μπάλα την έχει πάρει ο Τσάλοφ…

90+2′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

5 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

77′ Αδύναμη η κεφαλιά του Τσάλοφ, κανένα πρόβλημα για τον Πελς.

67′ ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια! Υπέροχο τελείωμα από τον Έλληνα μεσοεπιθετικό μέσα από την περιοχή, μετά από κλέψιμο του Τάισον στην αντίπαλη άμυνα.

52′ Κόκκινη κάρτα στον Χόνοχαν! Ο Ιρλανδός πήρε δεύτερη κίτρινη για αγκωνιά στον Σβαμπ και αφήνει με δέκα παίκτες τη Σάμροκ Ρόβερς!

47′ ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ με τον Τάισον! Ο Βραζιλιάνος πάτησε περιοχή, άδειασε την άμυνα και τελείωσε τη φάση με τρομερό σουτ, δείχνοντας ξανά την τεράστια κλάση του.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Τέλος το πρώτο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0, ενώ είδε και ένα γκολ του να ακυρώνεται λόγω επιθετικού φάουλ.

45+4′ ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Αυτογκόλ από τον Κλέρι, που έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα με απίθανη κεφαλιά…

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

Το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ! Οπότε το σκορ παραμένει 0-0.

41′ ΓΚΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα! Ένας κεραυνός του Γκανέζου μπακ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ μετά από στρώσιμο του Μπράντον.

36′ Φοβερό τακουνάκι Ζίβκοβιτς, ο Γιόνι έκανε το γύρισμα αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ – με τον διαιτητή, να δίνει άουτ.

27′ Λόπες αντί Κλαρκ, που δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού που αποκόμισε λίγο νωρίτερα.

23′ Άστοχη η κεφαλιά του Χορ, καλή στιγμή για τους Ρόβερς.

20′ Αστραπιαία αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, ο Κωνσταντέλιας έστρωσε στον Ζίβκοβιτς αλλά εκείνος πλάσαρε άουτ!

10′ Νέα επέμβαση του τερματοφύλακα των Ιρλανδών σε κεφαλιά του Κετζιόρα!

9′ Μεγάλη επέμβαση του Πελς σε μονοκόμματο σουτ του Μπράντον που βρήκε σε αμυντικό!

5′ Στα σώματα το σουτ του Κωνσταντέλια, μετά από πολύ ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον

Σάμροκ Ρόβερς (Στ. Μπράντλι): Πελς, Χορ, Κλίρι, Γκρέις, Χόνοχαν, Γουότς, Ο’Νιλ, Νιούτζεντ, Κλαρκ, Φαρούτζια, Γκριν

ΠΑΟΚ και Σάμροκ Ρόβερς θα κονταροχτυπηθούν για τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα playoffs του Europa League.