Live: Ατρόμητος – Άρης 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα Ατρόμητος και Άρης μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

86′ Συρτό άστοχο σουτ του Ζαμόρα.

74′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο για το 1-1! Τρομερό χτύπημα πέναλτι από τον Ουάρντα, άπιαστο εκεί που το έστειλε ο Αιγύπτιος.

Όλα κανονικά στην φάση και π Ατρόμητος έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Το VAR ελέγχει την φάση

72′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Κάκιστη έξοδος του Κουέστα που πέφτει με δύναμη πάνω στον Μίχορλ και ενώ ο Βέλεθ είχε διώξει με το κεφάλι.

66′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Οι Θεσσαλονικείς ανοίγουν το σκορ στο Περιστέρι, όταν μετά τη σέντρα του Μάγιο, ο Κοσέλεφ κάνει κάκιστη έξοδο, η μπάλα βρίσκει στον Μπρόρσον και καταλήγει στα δίχτυα.

64′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ουάρντα να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά, να συγκλίνει προς τον άξονα και με ένα συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Κουέστα.

58′ Αρκετά λάθη εκατέρωθεν στον χώρο της μεσαίας γραμμής, αλλά και πολλά φάουλ.

55′ Πολύ καλό γύρισμα του Έντερ, ο Μάγιο παραχώρησε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο και τον Άρη να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ

44′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Με τον Μορόν να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και τον Μπρόρσον με προβολή να σώζει ένα σίγουρο γκολ.

39′ Εξαιρετική ενέργεια του Μανσούρ που κλείνει υπέροχα τον Μορόν που πήγαινε να βγει σε τετ-α-τετ.

36′ Σουτ του Ουάρντα από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού και ο Κουέστα μπλόκαρε με ευκολία.

34′ Γύρισμα από τη μικρή περιοχή του Φετφατζίδη, ο Μορόν πλάσαρε πάνω στον Μανσούρ που έκανε το τάκλιν με αυτοθυσία.

25′ Πολύ άστοχο το πλασέ του Μορόν από μακριά, έπειτα από λάθος έξοδο και απομάκρυνση του Κοσέλεφ. Πήγε για κάτι φιλόδοξο εδώ ο Ισπανός φορ του Άρη.

11′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά από εξαιρετική κάθετη του Ουάρντα, ο Κούστα πρόλαβε το πλασέ του Μπάκου, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ αλλά από δύσκολη γωνία δεν μπόρεσε να βρει στόχο.

6′ Πρώτη στιγμή στο ματς, με τον Φετφατζίδη να συγκλίνει από τα δεξιά, το σουτ του κόντραρε στον Ουεντραόγκο και κατέληξε σε κόρνερ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Κοσέλεφ, Αθανασίου, Μπρόρσον, Κίνι, Μανσούρ, Γκονσάλες, Ουεντραόγκο, Ουάρντα, Μπακού, Καρλίτος, Φαν Βέερτ.

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Βέλεθ, Μάγιο, Μοντόγια, Μοντσού, Γκαρθία, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Μορόν.

Ατρόμητος και Άρης θα συναντηθούν στο Περιστέρι για την μεταξύ τους αναμέτρηση για την πρεμιέρα της Super League.