Live: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα.

92′: Ο Γερεμέγεφ κατεβάζει από δεξιά στην περιοχή, κάνει και το τελείωμα, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′: Κεφαλιά του Μαξίμοβιτς που μάχεται αρκετά εδώ και ώρα, άουτ.

81′: Ο Τζανδάρης μπαίνει για τους φιλοξενούμενους, στη θέση του Παμπλόνσκι

80′: Ο Μλαντένοβιτς πήρε τη θέση του Μαξ

75′: Κίτρινη κάρτα και στον Μαξίμοβιτς

74′: Κίτρινη στον Μπακασέτα.

73′: Ωραία αντεπίθεση για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Καλτσάς έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

73′: Ρέτζιτς μέσα, έξω ο Μουνιόθ και μέσα ο Μάντζης, έξω ο Άνταμ για τον Αστέρα.

Οφσάιντ υποδείχθηκε ο Μπαρτόλο στη φάση που η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Λοντίγκιν.

63′: Ο Αστέρας Τρίπολης σκοράρει στην αντεπίθεση, όμως υποδεικνύεται οφσάιντ.

61′: Κάρτα στον Βαγιαννίδη για φάουλ που έκανε στον Κρέσπι για να σταματήσει την αντεπίθεση των Αρκάδων.

59′: Γεντβάι, Μπακασέτας και Ιωαννίδης περιμένουν να περάσουν για τον Παναθηναϊκό. Αποχωρούν για το «τριφύλλι» οι Τζούρισιτς, Βιλένα και Αράο.

51΄: ΓΚΟΛ ο Αστέρας. Ο Κρέσπι ανοίγει το σκορ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ και κάνει το 1-0 για τον Αστέρα στο ΟΑΚΑ.

Με δέκα ο Παναθηναϊκός για τα υπόλοιπα 40+ λεπτά του ματς.

50′: Έφυγε ο Κρεσπί από αριστερά, θα έφευγε απέναντι από τον Λοντίγκιν ολομόναχος, ο Ζέκα τον σταμάτησε με όποιον τρόπο μπορούσε εκείνη τη στιγμή και αποδέχεται την αποβολή του…

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Καστάνιο για φάουλ στον Τετέ.

43′: Νέα μεγάλη στιγμή με τον Τζούρισιτς να μην καταφέρνει να νικήσει από κοντά τον Παπαδόπουλο.

31′: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Το φάουλ εκτελέστηκε με στρώσιμο στον Τετέ που σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

23′: Κατευθείαν άουτ η μπάλα από το κόρνερ του Τζούρισιτς και διάλειμμα τώρα για να δροσιστούν οι παίκτες.

Επιβεβαιώνει και ο VAR πως ο Τετέ ήταν σε θέση οφσάιντ.

20′: Γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Τετέ! Έχει υποδειχθεί όμως σε θέση οφσάιντ.

18′: Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα!  Υπέροχη σέντρα για τον Μπαρτόλο και τρομερή κεφαλιά του Άνταμ που πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Λοντίγκιν.

Άρχισε ο αγώνας στο άδειο από κόσμο ΟΑΚΑ.

Παναθηναϊκός εναντίον Αστέρα στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Αράο, Σένκεφελντ, Βαγιαννίδης, Μαξ, Μαξίμοβιτς, Ζέκα, Βιλένα, Τετέ, Τζούρισιτς, Γερεμέγεφ.

Αστέρας: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Αλάγκμπε, Καστάνιο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Μούμο, Καλτσά, Μπαρτόλο, Κρέσπι και Άνταμ.