ΒΙΝΤΕΟ: Ο τερματοφύλακας της Λιλ δέχθηκε αντικείμενο από οπαδούς της Φενέρμπαχτσε

Ο τερματοφύλακας της Λιλ, Λούκας Σεβαλιέ, χτυπήθηκε από αντικείμενο που πέταξε προς το μέρος του, ένας οπαδός της Φενερμπαχτσέ, κατά την διάρκεια της ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη.

Στην παράταση «λύγισε» η Λιλ τη Φενερμπαχτσέ του Ζοσέ Μουρίνιο. Με το αυτογκόλ του Ντιακιτέ, οι Τούρκοι βρήκαν το γκολ που έψαχναν στο 90’+1′ για να στείλουν τον αγώνα στην παράταση (η Λιλ είχε νικήσει με 2-1 στον πρώτο αγώνα), όμως οι Γάλλοι κατάφεραν να πάρουν «εισιτήριο» για τα play off με το τέρμα του Ντέιβιντ στο 116′.

Λίγο πριν από την συμπλήρωση εξήντα λεπτών, ο νεαρός τερματοφύλακας έπεσε στον αγωνιστικό χώρο λίγο, αλλά λίγα λεπτά αργότερα, σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα.

Ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα και ζήτησε από τον γηπεδούχο σύλλογο να κάνει μια ανακοίνωση στο μικρόφωνο για να ζητήσει από τους Τούρκους οπαδούς να απαγορεύσουν αυτού του είδους τις ενέργειες. Η ανακοίνωση έγινε, εν μέσω αποδοκιμασιών του κοινού.