Live: ΠΑΟΚ – Μάλμε 3-4 (τελικό)

Τέλος αγώνα! Ο ΠΑΟΚ μένει εκτός Champions League. Συνεχίζει στα πλέι οφ του Europa League.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

120′: Κάρτα στον Κουλιεράκη.

113′: Έξω οι Τελίν, Λάρσεν, μέσα οι Ρόσλερ και Όλσον.

110′: Γυριστό σουτ του Τισουντάλι, η μπάλα λίγο άουτ.

109′: Πρώτα ο Γιόνσον σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο και στην επαναφορά ο Κρίστιανσεν με κεφαλιά δεν βρίσκει για λίγο στόχο.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

104′: Φοβερό διαγώνιο σουτ του Άλι, διώχνει με εκπληκτική επέμβαση ο Κοτάρσκι.

102′: Ο Τισουντάλι μπήκε, ο Μουργκ βγήκε.

100′: Κίτρινη ο Μουργκ.

99′: ΓΚΟΛ η Μαλίν. Φοβερή κάθετη του Ζίτερστρεμ στον Κρίστιανσεν, ο οποίος περνά και τον Κοτάρσκι και σκοράρει σε κενή εστία.

Άρχισε η παράταση.

Τέλος του αγώνα. Παράταση. Υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλο 2-2.

Η φάση εξετάστηκε από το VAR. Μετράει το γκολ.

ΓΚΟΛ η Μάλμε στις καθυστερήσεις. Μετά από φάση διαρκείας, ο Καμαρά πάει να απομακρύνει, η μπάλα κοντράρει στον Ζέτερστρεμ και καταλήγει στα δίχτυα για το 3-3.

95′: Κίτρινη ο Τελίν.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′: Άλι αντί Μποτχάιμ.

85′: Βιεϊρίνια μέσα, βγαίνει ο Κωνσταντέλιας.

79′: Κρίστιανσεν μέσα, βγαίνει ο Νανάσι.

72′: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Οζντόεφ, Μπράντον, Ζίβκοβιτς έξω. Μέσα Ντεσπόντοφ, Τσάλοφ που κάνει το ντεμπούτο του και Σβαμπ.

67′: Δυνατό σουτ του Λάρσεν, έπεσε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.

66′: Κίτρινη σε Μπάμπα και σε Λουτσέσκου.

62′: Κίτρινη ο Γιόνσεν για φάουλ στον Μπράντον.

59′: Πολύ ωραία μπαλιά του Κωνσταντέλια στον Μουργκ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

57′: Δοκάρι ο ΠΑΟΚ. Χαμηλά η εκτέλεση του Μουργκ, ο Κουλιεράκης πήγε στην πορεία της μπάλας, τη βρήκε όσο έπρεπε αλλά ο τερματοφύλακας της Μάλμε απέκρουσε όσο έπρεπε για να πάει η μπάλα στο δοκάρι.

Με την είσοδο του Μουργκ στο ματς, ο Κωνσταντέλιας έχει πάει στο αριστερό άκρο της επίθεσης του ΠΑΟΚ.

49′: Ο Τάισον βγαίνει εκτός λόγω ενοχλήσεων, τη θέση του παίρνει ο Μουργκ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 3-2 της Μάλμε.

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις. Ο Ζίβκοβιτς έφερε την μπάλα στο αριστερό, έκανε το σουτ και νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρε για το 3-2.

45′: ΓΚΟΛ η Μάλμε, Ο Σάστρε έχει χάσει τον Νάνασι ξανά στο δεύτερο δοκάρι, εκείνος έκανε το πλασέ στην κίνηση, ο Κοτάρσκι το απέκρουσε με το ένα χέρι αλλά με το άλλο την έστειλε στα δίχτυα του για το 2-2.

Δείτε από που σούταρε ο Κουλιεράκης για το 2-1!

43′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Μπάμπα γύρισε πίσω, ο Κουλιεράκης ήταν λίγο πιο κάτω από τη σέντρα και με ένα τρομερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

38′: Κίτρινη ο Σάστρε, πρώτη κάρτα στο ματς.

21′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ. Τι γκολ έβαλε ο Τάισον. Ο Βραζιλιάνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ντάλιν με απίθανη εκτέλεση φάουλ! 1-1 λοιπόν

18′: Ο ΠΑΟΚ δεν φαίνεται επηρεασμένος από το γκολ που δέχθηκε και πολύ καλά κάνει αν θέλει να είναι εκείνος που θα προκριθεί στην επόμενη φάση.

10′: ΓΚΟΛ η Μάλμε. Μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, ο Γιάνσον κάνει κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα περνά απ’ όλους και ο αμαρκάριστος Νανάσι στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει.

3′: Πρώτη φάση στο ματς με απευθείας εκτέλεση του Πένια της Μάλμε, η μπάλα άουτ.

Διαιτητής: Μάρκο Ντι Μπέλο (Ιταλία). Βοηθοί: Τζιοβάνι Μπατσίνι, Αντρέα Ζινιαρέλι. Τέταρτος: Τζιοβάνι Αϊρόλντι. VAR: Βαλέριο Μαρίνι. AVAR: Φρανσέσκο Μεραβίλια.

Μάλμε (Χέντρικ Ρίντστρεμ): Ντάλιν – Λάρσεν, Γιάνσον, Ζέτερστρεμ, Μπουσανέλο – Ρικς, Πένια, Γιόνσεν, Νανάσι – Τελίν, Μποτχάιμ.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Οζντόεφ, Μαντί – Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον – Μπράντον.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τη Μάλμε, στη ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League.