Live: Παναθηναϊκός – Άγιαξ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα. Παναθηναϊκός Άγιαξ 0-1.

90+1 Σουτ του Μπακασέτα, αλλά ο Πάσβεερ μπλοκάρει.

Φτάσαμε στο 90′. 7 λεπτά οι καθυστερήσεις.

78′ Ο Τζούρισιτς σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ λίγο δίπλα από το δοκάρι του Πάσβεερ.

Στον αγωνιστικό χώρο μπήκε ο Φώτης Ιωαννίδης, ο οποίος αποθεώθηκε.

61′ Κλέψιμο Αράο, κάθετη του Μπακασέτα και άουτ το πλασέ του Γερεμέγεφ.

54′ Ο Παναθηναϊκός σκοράρει με τον Μαντσίνι, όμως βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.

52′ Ο Παναθηναϊκός χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει με τον Πάσβεερ να αποκρούει το τετ α τετ του Γερεμέγεφ. Ο διαιτητής έδωσε οφσάιντ, αλλά αν σκόραρε ο επιθετικός του Παναθηναϊκού ο VAR θα μετραγε κανονικά το γκολ.

Τέλος του πρώτου μέρους. Παναθηναϊκός Άγιαξ 0-1.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

44′ Ο Παναθηναϊκός είχε διπλή μεγάλη ευκαιρία, αρχικά ο Τζούρισιτς γύρισε παράλληλα από το τέρμα χωρίς να βρίσκει κανέναν και στην συνέχεια ο Μπακασέτας σούταρε από πολύ πλάγια με το δεξί πόδι, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

43′ Ο Τέιλορ συνεργάστηκε με τον Φιτζ-Τζιμ μέσα στην περιοχή και εκτέλεσε, με τον Νταγκόφσκι να αποκρούει.

32′ Τρίτο σουτ το Μπέργχουις, αλλά η μπάλα πήγε άουτ.

28′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μπέργχουις σκοράρει με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά την συνεργασία του με τον Φιτζ-Τζιμ.

25′ Ο Μπέργχουις έκανε το σουτ, αλλά ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε.

11′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μλαντένοβιτς πήρε την πάσα μέσα στην περιοχή από τον Τζούρισιτς εκτέλεσε αλλά απέκρουσε ο Πάσβεερ.

Ο Άγιαξ έχει μπει δυνατά στον αγώνα και απείλησε δύο φορές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άγιαξ: Πάσβεερ, Ρένς, Χάτο, Μπας, Σούταλο, Τέιλορ, Χέντερσον, Φιτζ-Τζιμ, Μπέργχουις, Φορμπς και Άκπομ.

Παναθηναϊκός: Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ίνγκασον, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Γερεμέγεφ.

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τον Άγιαξ στα πλαίσια του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League.