ΒΙΝΤΕΟ: «Χ»ορταστική φιλική μοιρασιά για Παναιτωλικό και Βόλο

Την πρώτη ισοπαλία στο πέμπτο φιλικό του παιχνίδι έφερε σήμερα ο Βόλος. Οι κυανέρυθροι του Χοακίν Γκόμεζ αντιμετώπισαν στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό, με τον οποίο ήρθαν ισόπαλοι 2-2.

Οι Βολιώτες προηγούνταν 0-2 στο ημίχρονο, χάρη σε τέρματα των Κορρέα στο 3′ και Γκαρσία στο 17′. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν, σκόραραν δις μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος (49′ Μαϊντέβατς, 54′ Πέρες) και απέφυγαν την ήττα.

Διαιτητής: Ματσούκας

Βοηθοί: Κωσταράς, Καλαμπόκης

Κίτρινες: Πέρες-Κόμπα, Λυκουρίνος, Δόσης, Κορρέα

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Στεργιάκης (72’ Παπαζώης), Σιέλης (72’ Αναστασόπουλος), Παντελάκης (57’ Μάνος), Στάγιτς (72’ Γαλιάτσος), Μπακάκης (57’ Μαυρίας), Λιάβας (85’ Χότζα), Πέρες (80’ Ράδος), Μπουζούκης (34’ λ.τρ. Νικολάου), Μπελεβώνης (72’ Κακιώνης), Λομόνακο (72’ Κοντούρης), Μαϊντέβατς (57’ Ντίας).

ΒΟΛΟΣ: Σιαμπάνης (46’ Κόβακς), Καλογερόπουλος (67’ Τσοκάνης), Τριανταφύλλου (56’ Μίλετιτς), Κορρέα, Μύγας (46’ Τάχατος), Σμέουλερς (56’ Λυκουρίνος), Γκλάβτσιτς, Βιγιαφάνιες (46’ Δόσης), Κόμπα (67’ Κόζτα), Ασεχνούν, Γκαρσία (46’ Νταϊλάνι).