Live: ΠΑΟΚ-Μπάνια Λούκα 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη με 3-2 κόντρα στην Μπόρατς Μπάνια Λούκα στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

85′ Εκτός ο Σβαμπ στη θέση του ο Τσιγγάρας.

84′ Αδύναμη κεφαλιά του Σαμάτα, καμία ανησυχία για τους φιλοξενούμενους.

72′ Επικίνδυνο γύρισμα του Τάισον στη μικρή περιοχή, ο Σισκόφσκι μπλόκαρε προ του Σαμάτα.

68′ Ζίβκοβιτς, Σαμάτα και Μαντί Καμαρά στις θέσεις των Οζντόεφ, Ντεσπόντοφ και Τόμας.

66′ Πάρα πολύ άστοχο σουτ του Ντεσπόντοφ.

60′ Εκτός ο Μουργκ, στη θέση του ο Κωνσταντέλιας.

51′ ΓΚΟΟΟΛ 3-2. Ο Εκόνγκ δίνει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ με κεφαλιά, με τον Ντεσπόντοφ να εκτελεί, πάλι, πολύ ωραίο κόρνερ.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το σκορ του αγώνα είναι 2-2.

45+3′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Κουλάσιν ισοφαρίζει για την Μπάνια Λούκα.

44′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Οζντόεφ πήρε την πάσα από τον Μούργκ αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντά.

39′ ΓΚΟΟΟΛ 2-1. Ο ΠΑΟΚ παίρνει προβάδισμα, ξανά, με τον Κουλιεράκη. Ο Έλληνας αμυντικός πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Οζντόεφ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

22′ ΓΚΟΛ 1-1. Η Μπάνια Λούκα ισοφαρίζει με πέναλντι του Ερέρα

20′ Πέναλντι για την Μπάνια Λούκα.

19′ Ο διαιτητής πάει να κοιτάξει το VAR για χέρι του Κουλιεράκη.

17′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0. Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με την κεφαλιά του Κουλιεράκη ύστερα από το κόρνερ Ντεσπόντοφ.

14′ Η Μπάνια Λούκα κάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, με τον Λούκιτς να αστοχεί με κεφαλιά.

Πρώτο 10λεπτο στην Τούμπα χωρίς κάποια μεγάλη στιγμή.

Ο αγώνας ξεκίνησε.

Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Πάνω από 17.000 φίλοι του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, υπενθυμίζεται πως η θύρα 8 είναι κλειστή λόγω των οπαδών της Μπάνια Λούκα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Σάστρε, Μπάμπα, Οζντόεφ, Σβαμπ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον και Μπράντον Τόμας.

Μπάνια Λούκα: Σισκόφσκι, Ερέρα, Καρολίνα, Μέγερς, Κβρζιτς, Σκόρουπ, Γκράχοβατς, Βούκοβιτς, Σάβιτς, Κουλάσιν, Λούκιτς.

Ο ΠΑΟΚ θα κοντραριστεί με την Μπάνια Λούκα στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.