Live: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Λάρνακας 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος αγώνα με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 3-1 την ΑΕΚ Λάρνακας.

86′ ΓΚΟΟΟΛ 3-1. Άμεση απάντηση του Παναθηναϊκού, με φοβερή ενέργεια και ασίστ Λημνιού στον Βαγιαννίδη, που «έσκαψε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 3-1.

85′ ΓΚΟΟΟΛ 2-1. Η ΑΕΚ Λάρνακας μειώνει σε 2-1 με αυτογκολ του Μλαντένοβιτς με την μπάλα να βρίσκει πάνω του μετά από απόκρουση του Νταγκόφσκι​.

82′ Ο Σολ σούταρε έξω από την περιοχή και ο Νταγκόφσκι μπλόκαρε.

77′ Ο Λημνιός αρχικά δεν κατάφερε να βρει στόχο σε τετ α τετ και στην συνέχεια έδωσε στο Γερεμέγεφ και εκείνος σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

69′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ Λάρνακας με τον Μπρούνο Γκάμα, άουτ η μπάλα στο τελείωμά του μέσα από την περιοχή.

53′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μαντσίνι να κάνει ωραία ενέργεια και να γυρίζει στον Τζούρισιτς, που πλάσαρε άουτ.

51′ ΓΚΟΟΟΛ 2-0. Ο Μπακασέτας, ξανά, με αριστερό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι και έκανε έκανε τα τέρματα του δύο.

Τέλος του πρώτου μέρους, ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0.

38′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με τον Τσούρισιτς να εκτελεί με το δεξί πόδι αλλά η μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να περνάει άουτ.​​​

21′ Κεφαλιά του Φακούντο Σάντσες και εκπληκτική επέμβαση του Λοντίγκιν.

9′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0. Ο Παναθηναϊκός παίρνει προβάδισμα με τον Μπακασέτα να κατεβάζει την μπάλα με το στήθος και να εκτελεί πολύ ωραία με το αριστερό πόδι.

4′ Ο Μπακασέτας μπήκε στην περιοχή γύρισε την μπάλα αλλά ο Γερεμέγεφ δεν κατάφερε να εκτελέσει όπως ήθελε.