LIVE: ΠΑΟΚ – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

90′ Λήξη του αγώνα. Η Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ κέρδισε τον ΠΑΟΚ με 2-1 και ανατροπή.

83′ Καλή προσπάθεια του Τόμας, στο όριο της περιχοής, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μόρις.

71′ Δοκάρι για την Σεν Ζιλουάζ, από την σέντρα σουτ του Ντέιβιντ, από την αριστερή πλευρά!

66′ ΓΚΟΟΛ 2-1 η Σεν Ζιλουάζ παίρνει το προβάδισμα, με τον Καλαϊλι να φελυγει από δεξιά, να κάνει τη σέντρα και τον Καβαγκού να εκτελεί τον Κοτάρσκι από κοντά.

63′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚΣέντρα του Ντεσπόντοφ από δεξιά, ο Μουργκ στρώνει στον επερχόμενο Σβαμπ, που σουτάρει με δύναμη, αλλά η μπάλα κοντράρει και κερδίζει μόνο κόρνερ…

50′ ΓΚΟΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Σεν Ζιλουάζ, μετά τη συνεργασία του Ελ Χατζ με τον Ντέιβιντ από τα αριστερά και την κοντινή προβολή του δεύτερου, στο πρώτο δοκάρι.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45’+1′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0.

41′ Πρώτη τελική στην εστία για τους Βέλγους, με το εντυπωσιακό, δυνατό σουτ του Φρανσουά, αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει με γροθιές σε κόρνερ!

27′ ΓΚΟΟΛ 1-0 ο ΠΑΟΚ, με την εύστοχη εκτέλεση του Σβαμπ, που στέλνει τον Μόρις στην απέναντι γωνία και ανοίγει το σκορ.

26′ Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ, με τον Τόμας να ανατρέπεται από τον Φρανσουά, ο οποίος κάνει ανοιχτό κοντρόλ και τον βρίσκει στη συνέχεια!

20′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με την εκτέλέση του Μουργκ και τον επερχόμενο Σβαμπ στο πρώτο δοκάρι να βρίσκει την μπάλα, όχι καλά όμως, με αποτέλεσμα να αστοχήσει!

17′ Σουτ του Σάστρε, ξανά έξω από την περιοχή, αλλά ο Μόρις είναι σε καλή θέση και μπλοκάρει τη μπάλα.

5′ Πρώτη φάση στο ματς, με τον Μουργκ να κάνει το σουτ στο όιριο της περιοχής, αλλά την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ να έχει την σέντρα.