Live: Μπριζ-ΑΕΚ 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος το ματς. Η ΑΕΚ ηττήθηκε 4-1 από την Μπριζ στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας.

119΄ ΓΚΟΛ. 4-1 για την Μπριζ με τον Μπαρμπερα σε κενή εστια να πλασάρει

109′ Καλή απόκρουση του Θεοχάρη σε τετ α τετ.

105′ Προσπάθεια του Θεοδωρίδη εντός περιοχής, κατέληξε άουτ το σουτ του.

102′ Εκτός γηπέδου η τελείως άστοχη εκτέλεση φάουλ του Βερμάντ.

96΄ Άλλαξαν πλευρές οι δύο ομάδες αυτό σημαίνει πως ο διαιτητής χώρισε το 45λεπτο σε δυο μέρη

90′ Ακυρώθηκε το γκολ του Ελ Ταϊμπί, αφού χρησιμοποίησε το χέρι του.

79΄ Η ΑΕΚ πετυχαίνει γκολ με τον Θεοδωρίδη ωστόσο αυτό ακυρώνεται για χέρι του παίκτη στην προσπάθεια να κοντρολάρει

Η 11άδα της ΑΕΚ για το τελευταίο 45λεπτο είναι:

Θεοχάρης, Κανελλοπουλος, Κοσίδης-Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Κάτσικας, Αμραμπατ, Μάνταλος, Θεοδωρίδης

Ξεκίνησε το τελευταίο 45λεπτο

73′ Κλέψιμο του Γιόνσον, απομάκρυναν οι Βέλγοι πριν σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Ζίνι.

70′ Κλέβει πολύ ψηλά από την πρώτη πάσα του Μινιολέ ο Γαλανόπουλος, ο Λιβάι Γκαρσία όμως δεν μπόρεσε να εκτελέσει από κοντά.

61′ Αρκετές φάσεις για την ΑΕΚ, αστοχεί τώρα με κεφαλιά ο Μήτογλου.

59′ Φάουλ της ΑΕΚ με τον Πήλιο. Καλή η εκτέλεση του αριστερού μπακ, έδιωξε σε κόρνερ ο Μινιολέ.

57′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Κράτησε την μπάλα στην περιοχή των Βέλγων, ο Λιβάι εκτέλεσε από γωνιακή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

53΄ Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γαλανόπουλο να σπάει στον Γκαρσία αυτός να μην εκτελεί και σε δεύτερο χρόνο ο Γιόνσον σούταρε με τον Μινιολέ να διώχνει.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος το οποίο θα έχει διάρκεια μισής ώρας

Τέλος το πρώτο 45λεπτο

45΄ ΓΚΟΛ για την Μπρίζ. Λάθος του Ζίνι, η Μπρίζ βγάινει στην κόντρα και ο Ταλμπί τσιμπάει την μπάλα και κρεμάει τον Μπρινιόλι

43΄ Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Κακή εκτέλεση του Λιβάι και πολύ ψηλά η μπάλα.

33΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ με το Μουκουντί να αφήνει την θέση του στον Πήλιο

29΄ Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ. Ο Φανάκεν έκανε κάθετη πάσα στον Γιούτγκλα και αυτός πλάσαρε τον Μπρινιόλι, οι παίκτες της ΑΕΚ φώναξαν για οφσάιντ ωστόσο ο διαιτητής μέτρησε κανονικά το γκολ

25′ Μάζεψε το σουτ του Σπίλερς ο Μπρινιόλι.

24′ Γύρισε να καλύψει και απομάκρυνε σωτήρια ο Γαλανόπουλος.

23′ Πάτησε περιοχή και έκανε το γύρισμα ο Λιβάι, έδιωξαν σε κόρνερ οι Βέλγοι. Πέρασε, όμως, ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ.

18′ Είπε «όχι» στο πλασέ του Βανάκεν και έδιωξε σε κόρνερ ο Μπρινιόλι.

13′ Αυτογκόλ με τον Λιούμπισιτς! Ο μέσος της ΑΕΚ έκανε απρόσεκτο γύρισμα στον Μπρινιόλι και με τη βοήθεια του αέρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.

12′ Γκολ η ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία! Ο Ελίασον εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Γκαρσία που έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και τον Μινιολέ και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα.

11′ Πρώτο κόρνερ στο ματς για την ΑΕΚ. Το κέρδισε ο Λιούμπισιτς.

9′ Γέμισμα του Μήτογλου, ο Σπίλερς γύρισε στον Μινιολέ που μπλόκαρε.

2′ Επέμβαση του Μπρινιόλι σε σουτ του Τάλμπι, κερδίζουν το κόρνερ οι Βέλγοι. Πρώτη απόκρουση του Ιταλού με την ΑΕΚ.

Πολύ δυνατός ο αέρας στο προπονητικό της Μπριζ. Δυσκολεύει και τις δύο ομάδες, ιδίως στις μεταβιβάσεις.

1′ Σέντρα στο ματς.

Η ενδεκάδα της Μπριζ: Μινιολέ, Γιαμεόγκο, Σπίλερς, Μισέλ, Σέις, Νίλσεν, Βανάκεν, Ζινκερνάγκελ, Λουντ Γένσεν, Γιούτγκλα, Τάλμπι.

Ανεπίσημο ντεμπούτο με τα κιτρινόμαυρα για τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπρινιόλι, Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Ελίασον, Λιούμπισιτς, Ζίνι, Λιβάι Γκαρσία.

Στην Μπριζ ανήκει εδώ και λίγες μέρες ο Χρήστος Τζόλης. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός βρίσκεται μαζί με την αποστολή των πρωταθλητών Βελγίου, αλλά δεν είναι ακόμα 100% έτοιμος να αγωνιστεί.

Να θυμίσουμε πως ο αγώνας θα διαρκέσει 120 λεπτά. Θα παιχθούν δύο 45λεπτα και ένα 30λεπτο.

Το ματς θα διεξαχθεί στο προπονητικό κέντρο της Κλαμπ Μπριζ. Την περσινή σεζόν η Μπριζ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Βελγίου.

Τρίτο φιλικό προετοιμασίας για την ΑΕΚ. Αυτή τη φορά αντιμετωπίζει την Μπριζ.