Live: ΑΕΚ-Μπέρσχοτ 3-0 (Τελικό)

Τέλος αγώνα. Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 επί της Μπέρσχοτ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της

Σέντρα από τα αριστερά έδιωξε ο Αγγελόπουλος

Στο 110′ έχουμε φτάσει παραμένει το 3-0

Ωραία προσπάθεια του Κανελλόπουλου κερδίζει το πλάγιο. Ο επιθετικός της ΑΕΚ πίεσε αλλά δε κατάφερε να κλέψει τη μπάλα

Στο 105 έχουμε φτάσει η ΑΕΚ είχε κάποιες καλές στιγμές στο 4ο 30αλεπτό παραμένει το 3-0 για την Ένωση

Έχουμε ακόμα ένα 20αλεπτο

Μέσα ο Κανελλόπουλος για την ΑΕΚ έξω ο Γκολφίνος

94‘ Ο Μαχαίρας βρήκε υπέροχα τον Πήλιο αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να κρατήσει εντός γηπέδου τη μπάλα

Ο Μαχαίρας σήκωσε για τον Χρυσόπουλο αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

Ο Κάτσικας είχε πρόβλημα στο χέρι μετά από πάτημα αλλά όλα καλά το παιχνίδι συνεχίζεται

Τέλος και του τρίτου 30λεπτου. ΑΕΚ-Μπίρσχοτ 3-0

83‘ Μακρινό σουτ του Ρουκουνάκη για να “κρεμάσει” τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πολύ άουτ η μπάλα.

78′ ΓΚΟΟΟΛ. Η ΑΕΚ κάνει το 3-0 με τον Γκολφίνο​​​. Ωραία αντεπίθεση, ο Θοεδωρίδης έβγαλε τον Γκολφίνο απέναντι από τον γκολκίπερ της Μπέρσχοτ, και ο επιθετικός της Ένωσης τσίμπησε την μπάλα και σε άδεια εστία έκανε το 3-0.

Καλή στιγμή για την ΑΕΚ στο 77′. Ωραίο «μπάσιμο» του Κάτσικα από δεξιά, πάτησε περιοχή, όμως η σέντρα του δεν βρήκε στόχο.

Δεν είναι κάτι σοβαρό. Συνεχίζει.

74‘ Στο έδαφος ο Γκολφίνος, ύστερα από χτύπημα.

Θυμίζω ότι τα δύο γκολ του φιλικού μπήκαν στο πρώτο μισάωρο.

67‘ Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από παίκτη της Μπέρσχοτ, επέμβαση από τον Αγγελόπουλο.

Με Αγγελόπουλο, Πήλιο, Κοσίδη, Χρυσόπουλο, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκη, Κάτσικα, Μαχαίρα, Γκολφίνο και Θεοδωρίδη τώρα η ΑΕΚ.

Πολλοί παίκτες από την ΑΕΚ Β θα αγωνιστούν τώρα.

61‘ Kαι πάμε για το τρίτο 30λεπτο.

Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο.

Ολοκληρώθηκε και το δεύτερο 30λεπτο. Δεν είχαμε γκολ σε αυτό, μένει το 2-0 για την ΑΕΚ. Γαλανόπουλος και Ζίνι τα γκολ.

56′ O Ελίασον πάτησε περιοχή, όμως δεν βρήκε στόχο στο γέμισμα που επιχείρησε.

53′ Ο Μισέ από καλεί θέση σούταρε, κόντραρε στον Χατζισαφί και κόρνερ.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο.

50′ Πρόβλημα ο Πάολο Φερνάντες, πέρασε στη θέση του ο Μαχαίρας.

43′ Ωραία επίθεση με τον Ζίνι που πάτησε περιοχή, έκανε την ντρίμπλα και το σουτ με το δεξί, αλλά ο τερματοφύλακας των Βέλγων απομάκρυνε.

38′ Καλή ενέργεια του Ζίνι από αριστερά, πέρασε τον αντίπαλό του, πάσαρε στον Λιβάι μέσα στην περιοχή, αλλά αυτός δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ.

Ηρέμησαν αμέσως τα πνεύματα, πήρε κίτρινη κάρτα ο Ελ Γκράφελ.

34′ Κάποια νεύρα από τον Γαλανόπουλο για τράβηγμα από πίσω στη φανέλα από τον Ελ Γκράφελ.

Άρχισε το δεύτερο 30λεπτο του φιλικού. Δεν προχώρησε σε αλλαγές ο Αλμέιδα.

Τέλος πρώτου 30λεπτου, η ΑΕΚ προηγείται 2-0.

28′ Εκτέλεση φάουλ από τον Βέιμανς, η μπάλα πάνω από την εστία της ΑΕΚ.

21′ ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΚ. Σε σουτ του Γαλανόπουλου, στην επαναφορά ο Μουκουντί δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

15′ ΓΚΟΟΟΛ η ΑΕΚ. Ο Ζίνι βρήκε δίχτυα, μετά από κόντρα της μπάλας σε προσπάθεια του Ρότα.

9′ ΓΚΟΟΟΛ η ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος, από σέντρα του Χατζισαφί, πλάσαρε μέσα από την περιοχή για το 1-0.

6′ Ο Μάνταλος βρέθηκε σε θέση βολής, αφού έκλεψε, έκανε προσποιήσεις, αλλά ο Ματίγιας απέκρουσε το πλασέ του.

3′ Ο Κεϊτά βρέθηκε απέναντι από τον Θεοχάρη, με τον γκολκίπερ της ΑΕΚ να αποκρούει.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι με μια μικρή καθυστέρηση.

Ο Άμραμπατ πήρε θέση και θα δει το ματς από κοντά. Θα ξεκινήσει κι αυτός προετοιμασία και θα μπει στα σχέδια του Αλμέιδα.

Με τις πορτοκαλί εμφανίσεις η ΑΕΚ, αρχηγός και σήμερα ο Μάνταλος.

Βροχερό το σκηνικό στην Ολλανδία και σήμερα. Eχει σταματήσει, βέβαια, η βροχή στο Μπουργκ. Ο καιρός παραμένει συννεφιασμένος.

Η ενδεκάδα της Μπέρσχοτ: Ματίγιας, Τσιμάγνκα, Ματάις, Κωνσταντόπουλος, Βέιμανς, Μισέ, Κάγκρο, Βαν Χίμπεεκ, Ελ Γκράφελ, Ρέινερς, Κεϊτά.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Θεοχάρης, Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Ελίασον, Ζίνι, Φερνάντες, Λιβάι Γκαρσία.

Το φιλικό θα έχει διάρκεια τέσσερα 30λεπτα.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της ΑΕΚ με αντίπαλο την Μπέρσχοτ.