Live: Σλοβενία-Σερβία 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος στο ματς. Χρυσός βαθμός για την Σερβία κόντρα στην Σλοβενία στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού.

90+5΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ. Ισοφαρίζει η Σερβία στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά το Γιόβιτς μετά από κόρνερ Ίλιτς.

79′ Ωραία συνεργασία Κάρνιτσνικ και Σπόραρ έξω από την περιοχή, σουτ του πρώτου, η μπάλα περνάει άουτ.

71΄ Απίστευτα πράγματα. Ξανά ο Μίτροβιτς δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση.

68΄ ΓΚΟΛ. Ανοίγει το σκορ η Σλοβενία με τον Κάρνιτσνικ να πλασάρει από κοντά και να κάνει το 1-0.

64′ Βλάχοβιτς και Λούκιτς έξω. Γιοβιτς και Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς τους αντικαθιστούν. Εκτός και ο Μλάκαρ, μέσα ο Στάνκοβιτς.

58′ Πρώτη καλή στιγμή για την Σλοβενία, με το πολύ ωραίο σουτ του Σέσκο, από θέση έξω αριστερά, αλλά και την ακόμα πιο ωραία επέμβαση του Ραΐκοβιτς!

50΄ Κεφαλιά του Μίτροβιτς, η άμυνα της Σλοβενίας διώχνουν σε κόρνερ.

47΄ Τετ-α-τετ του Μίτροβιτς με τον Όμπλακ με τον τερματοφύλακα της Ατλέτικο Μαδρίτης να αποκρούει.

Ο Γκατσίνοβιτς αντικαθιστά τον Μλαντένοβιτς από πλευράς Σερβίας.

Χωρίς αλλαγή ξεκινούν στην επανάληψη οι Σλοβένοι.

Άρχισε το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

41΄ Τεράστια επέμβαση του Όμπλακ σε κοντινό πλασέ του Μίτροβιτς με τον Σλοβένο κίπερ να κρατάει το μηδέν.

37΄ Απίθανη ευκαιρία για την Σλοβενία με τον Έλσνικ να μπαίνει στην περιοχή, να σουτάρει αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Σέσκο πέρασε αουτ

31′ Ο Τάντιτς εκτελεί κόρνερ, ο Μίτροβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά όχι όπως θα ήθελε, στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ!

20′ Σέντρα του Κάρνιτσνικ από τα δεξιά, ο Σπόραρ δεν μπορεί να κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή.

17′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούκιτς της Σερβίας, άουτ η μπάλα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Σλοβενία: Όμπλακ, Κάρνιτσνικ, Ντρκούσιτς, Μπίγιολ, Γιάνζα, Στογιάνοβιτς, Τσέριν, Μλάκαρ, Έλσνικ, Σπόραρ, Σέσκο.

Σερβία: Ραΐκοβιτς, Μιλένκοβιτς, Βελίκοβιτς, Πάβλοβιτς, Ζίβκοβιτς, Ίλιτς, Λούκιτς, Μλαντένοβιτς, Τάντιτς, Βλάχοβιτς, Μίτροβιτς.

Η Σλοβενία κι η Σερβία θα παλέψουν στη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου για το EURO 2024 με στόχο την νίκη και την πρόκριση στη νοκ άουτ φάση.