Live: Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης 2-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

87′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Ντέιβις στην θέση του Σανέ.

87′ Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Χοσέλου στην θέση του Ροντρίγκο.

83′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

82′ Πέναλτι για τη Ρεάλ! Ο Κιμ ανέτρεψε τον Ροντρίγκο μέσα στην περιοχή της Μπάγερν

80′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκνάμπρι στην θέση του Μίλερ.

79′ Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Φανταστική μπαλιά του Μόντριτς, ο Βινίσιους έφυγε στην πλάτη του Κιμ, πλάσαρε από διαγώνια θέση, τον νίκησε ο Νόιερ

75′ Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα οι Μόντριτς, Ντίας, έξω οι Μπέλιγχαμ, Κρόος

71′ Κεφαλιά του Ντάιερ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, δεν κατάφερε να βάλει το πόδι του ο Λάιμερ

67′ Καρφωτή κεφαλιά του Ντάιερ, μπλόκαρε ο Λούνιν

65′ Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Καμαβινγκά στην θέση του Νάτσο.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Κρόος

Κ60′ Ο Κέιν έπεσε στην περιοχή έπειτα από μονομαχία με τον Ρούντιγκερ, δεν υπάρχει παράβαση

57′ Γκοολ για την Μπάγερν! Ο Κέιν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

55′ Πέναλτι για την Μπάγερν! Ο Βάθκεθ ανέτρεψε τον Μουσιάλα εντός περιοχής

53′ Γκοολ για την Μπάγερν! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Σανέ, ο Γερμανός συνέκλινε από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Λούνιν για το 1-1

51΄ Μεγάλη απόκρουση του Νόιερ σε εξαιρετικό πλασέ του Κρόος μέσα από την περιοχή!

46′ Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκερέιρο στην θέση του Γκορέτσκα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημίχρονου.

33′ Η Ρεάλ έχει πάρει για τα καλά τον έλεγχο του ματς

23′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Ο Κρόος έκανε τρομερή κάθετη πάσα, έκοψε στα δύο την άμυνα της Μπάγερν και ο Βινίσιους με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ

15′ O Mουσιάλα δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

9′ O Kέιν προσπάθησε να κρεμάσει τον Λούνιν από τη σέντρα, άουτ η μπάλα

6′ Ο Κέιν δοκliμασε το πόδι του έπειτα από τακουνάκι του Σανέ, μπλόκαρε ο Λούνιν

5′ H Mπάγερν φαίνεται να έχει μπει πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά

1′ Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Μουσιάλα έβγαλε την κάθετη και ο Λούνιν νίκησε σε τετ α τετ τον Σανέ στα 40 δευτερόλεπτα

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Η ενδεκάδα της Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ): Νόιερ, Κίμιχ, Ντάιερ, Κιμ, Μαζραουί, Λάιμερ, Γκορέτσκα, Σανέ, Μουσιάλα, Γκερέιρο, Κέιν.

Η ενδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Λούνιν, Βάθκεθ, Ρούντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Κρόος, Τσουαμενί, Βαλβέρδε, Μπέλιγχαμ, Βινίσιους, Ροντρίγκο.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο ημιτελικό του Champions League μεταξύ Μπάγερν Μονάχου και Ρεάλ Μαδρίτης, ο οποίος θα διεξαχθεί στην «Allianz Arena».