Live: Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1 (Τελικό)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΑΟΚ απέφυγε την ήττα ισοφαρίζοντας στο τέλος, αλλά αφήνει δύο πολύτιμους βαθμούς στη Λαμία

90+9  ΓΚΟΛ για ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Σβαμπ, που αξιοποίησε σέντρα του Ντεσπότοφ

90+5΄ Κίτρινη κάρτα στο Νούνιες για φάουλ στον Μούργκ

92΄ Φάουλ Ντεσπόντοφ η μπάλα “γλύφει” το δοκάρι

90′  Κόκκινη και στον Σλίβκα που είναι στον πάγκο. Στο 84΄ πήρε την πρώτη κίτρινη κάρτα , στο 86΄έγινε αλλαγή και στο 91΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη , που έγινε κόκκινη!

90΄ ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Αμαράλ της Λαμία, γιατί κλώτσησε τη μπάλα έξω και έβρισε τον διαιτητή Κατσικογιάννη. Δέκα λεπτά καθυστερήσεις…

83΄ Ευκαιρία για Λαμία με τον Τόσιτς να σουτάρει και τον Κοτάρσκι να αποκρούει…

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί, αλλά δεν βρίσκει διαδρόμους, για να απειλήσει αισθητά την Λαμία. Και οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύονται ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ, έχουν ανέβει και βγαίνουν απειλητικά στην περιοχή των φιλοξενούμενων

80′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.. Πέρασε ανεκμετάλλευτο και αυτό.

75′ ΑΛΛΑΓΕΣ. Ο Μουργκ στη θέση του Οζντόεφ για τον ΠΑΟΚ. Λέικ και Αμαράλ μέσα, Μαρτίνεθ και Σίντκλεϊ  έξω για τη Λαμία.

75΄ Πολύ καλή ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Ο Ντεσπότοφ σέντρα, ο Μιχαηλίδης κεφαλιά, άουτ. Μετά από εκτέλεση του κόρνερ, ο Μιχαηλίδης αμαρκάριστος πήρε την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

73΄ Ο Νούνιες χάνει ευκαιρία για την Λαμία, αλλά συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ

68′ Ο Κοντονίκος βγαίνει από το ματς και αποθεώνεται από τον κόσμο. Μπήκε ο Τόσιτς.

68′ Κίτρινη ο Στάνκο.

Φωνάζει για πέναλτι η Λαμία σε πτώση του Σλίβκα.

65′ Η Λαμία έχει πάρει ψυχολογία μετά το γκολ και κυκλοφορεί ωραία την μπάλα. Ο ΠΑΟΚ από την άλλη συνεχίζει να παίζει στα… χαμένα και δεν μπορεί να βρει την συγκέντρωσή του.

Οι αλλαγές, φαίνεται να έχουν αλλάξει το πρόσωπο του ΠΑΟΚ, που έχει υπεροχή και με εκφραστή τον Μπράντον Τόμας κάνει ευκαιρίες

60΄ Κεφαλιά ψαράκι του Μπράντον Τόμας, από σέντρα του Ντεσπότοφ η μπάλα έφυγε άουτ

57′ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΠΑΟΚ:  Κωνσταντέλιας, Σαμάτα, Ράφα Σοάρες έξω,  Τάισον, Τόμας, Μπάμπα μέσα

55′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

47′ Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη πάσα του Μάρκος Αντόνιο στον Κωνσταντέλια, ο οποίος κάνει το τακουνάκι στον Σαμάτα αλλά ο τελευταίος δεν προλαβαίνει να εκτελέσει από πλεονεκτική θέση.

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΛΑΜΙΑ με την έναρξη β΄ μέρους . Ο Στάνκο στη θέση του Κορνέζου για τη Λαμία

Ο ΠΑΟΚ, είχε τη υπεροχή στο α΄ ημίχρονο, όμως η Λαμία την ουσία με το γκολ του Σλίβκα…Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ αφού στο διάστημα 30’ -49’ έφεραν τον αγώνα στα ίσα και δημιούργησαν ευκαιρίες.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα, όμως μετά το 30΄, έδωσε εδαφική υπεροχή στους γηπεδούχους, που ανέβασαν πιο ψηλά τις γραμμές τους και πίεσαν την ομάδα του Λουτσέσκου με αποτέλεσμα να βρουν και το γκολ προς το τέλος του ημιχρόνου και να προηγούνται..

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+5΄ Ευκαιρία για Λαμία με Κοντονίκο, το σουτ του οποίου από ευνοϊκή  θέση έφυγε άουτ

45+4 ΓΚΟΛ για ΛΑΜΙΑ. Σκόρερ ο ΣΛΙΒΚΑ. Ιστορικό γκολ για τη Λαμία, αφού είναι το πρώτο που πετυχαίνει η Λαμία σε βάρος του ΠΑΟΚ, στην έδρα της. Και δέκατο σερί παιχνίδι, που δέχεται γκολ ο ΠΑΟΚ!

45+2′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Σβαμπ, έδιωξε σε κόρνερ ο Κοσέλεφ!

45+1′ Κίτρινη ο Κοντονίκος.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

45΄ Φώναξε για πέναλτι σε χέρι του Σάστρε η Λαμία, ήταν όμως κολλημένο στο σώμα του παίκτη του ΠΑΟΚ.

39΄Σλίβκα και Μάλτσι χάνουν ευκαιρία για τη Λαμία. Τραγικό λάθος του Σάστρε, η Λαμία φεύγει στην κόντρα με τέσσερις εναντίον δύο, ο Σλίβκα σπάει στον Μάλτσι αλλά αυτός δεν μπορεί ούτε να τελειώσει τη φάση, αλλά ούτε και να πασάρει σε συμπαίκτη του.

38′ Ο Σιμόν έκανε την σέντρα, ο Σλίβκα πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

31΄ Ο Μαρτίνεθ μπήκε στη περιοχή του ΠΑΟΚ, σούταρε από ευνοϊκή θέση, άουτ

29΄ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα από Οζντόεφ κεφαλιά Σβάμπ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

26′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καταπληκτική ενέργεια του Μάρκος Αντόνιο, δίνει έτοιμο γκολ στον Κωνσταντέλια, αλλά αυτός χάνει το κοντρόλ και δεν τελειώνει τη φάση.

21′ Σέντρα ο Κοντονίκος, μπλοκάρει εύκολα ο Κοτάρσκι.

16′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο

7΄ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Μετά το μπάσιμο του Ντεσπόντοφ, η μπάλα στρώνεται στον Μάρκος Αντόνιο ο οποίος από καλή θέση κάνει αδύναμο πλασέ πάνω στον Κοσέλεφ.

2′ Πήρε την κεφαλιά ο Ντεσπόντοφ, η μπάλα πέρασε άουτ.

Κόρνερ στα πρώτα δευτερόλεπτα για τον ΠΑΟΚ

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση!

Πρόβλημα τελευταίας στιγμής για τη Λαμία, καθώς ο Τσιλούλης ένιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα και τη θέση του πήρε ο Κοντονίκος.

Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Λίγος κόσμος στο ΔΑΚ Λαμίας “Αθανάσιος Διάκος”. Ούτε 1000 άτομα δεν βρίσκονται στις κερκίδες!

Διαιτητής: Κατσικογιάννης Βοηθοί: Φωτόπουλος, Στάικος 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Ζαμπαλάς AVAR: Μεϊντανάς

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος ) Κοσέλεφ, Σαντάνα, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Σιμόν, Νούνιες, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Μάλτσι, Σλίβκα.

Στον πάγκο είναι οι: Χατζηεμμανουήλ, Στάνκο, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς, Αμαράλ, Λέικ, Τσούκαλος, Τερεζίου, Κοντονίκος.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε ροτέισον στον ΠΑΟΚ, καθώς ο Μάρκος Αντόνιο θα βρεθεί «δεκάρι», ενώ οι Μεϊτέ, Κουλιεράκης και Μπάμπα Ράχμαν πήραν… ανάσες.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου) Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες, Μιχαηλίδης, Κεντζιόρα, Σάστρε, Σβαμπ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ, Μάρκος Αντόνιο, Σαμάτα.

Στον πάγκο είναι οι: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ότο, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Μεϊτέ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον.