Live: Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 (τελικό)

ΤΕΛΟΣ αγωνα.Ο Πανσερραικός νικητης με 2-1 και παραμονή στην Super League

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη, για καθυστέρηση.

90΄+4΄Κοκινη κάρτα στον Στέλιο Μαραγκο στον πάγκο του Πανσερραϊκου

90+3′ Κερδισμένο φάουλ του Ουάρντα και πολύτιμος χρόνος για τον Πανσερραϊκό.

Εκι λεπτά οι καθυστερήσεις

88′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Μέσα ο Ντανκερλούι, στη θέση του Τομάς.

88′ Επέμβαση του Αθανασίου, στο σουτ του Ουάρντα.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο, για σκληρό φάουλ στον Τομάς.

77′ Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Μέσα οι Στάικος και Χατζηστραβός, στις θέσεις των Οικονόμου και Άλεξιτς.

76′ Επικίνδυνη επίθεση του Πανσερραϊκού με Γούλερι, κέρδος ένα κόρνερ για τον Πανσερραϊκό.  Πέρασε  ανεκμετάλλευτο

75′ Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, με την μπάλα να περνάει απευθείας εκτός.

72΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Παμλίδης, στη θέση του Λεό.

68‘ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ και τρομερή επέμβαση του Γούλερι πάνω στην γραμμή, προλαβαίνοντας τον Ροσέρο, πριν την στείλει στα δίχτυα ο παίκτης των φιλοκενούμενων.

66′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Γούλερι στη θέση του Μπετανκόρ.

64΄ Ο Κόντε ευστοχεί και μειώνει για τα Γιάννινα

63′ Πέναλτι για τον ΠΑΣ! Για μαρκάρισμα του Δεληγιαννίδη στον Λεό.

56′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ, το παραχώρησε ο Ουεντραόγκο, σταματώντας τον Κύρκο.

49Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Μπακαδήμας, στη θέση του τραυματία Παντελάκη.

46′ Ο Άλεξιτς έκανε το σουτ, αλλά ο Αθανασίου μάζεψε την μπάλα χωρίς πρόβλημα και δυσκολία.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο ματς: Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0!

Ο Τομάς με απίθανο σουτ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό, ενώ στο 45’+4, ο Ουάρντα σκόραρε με πέναλτι που κέρδισε ο Μπετανκόρ από τον γκολκίπερ Αθανασίου

45+1΄ Πέναλτι απο Ουάρντα και 2-0

Μετά απο την εξέταση του var ο διαιτητής καταλογίζει πάναλτι

45′ Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό, αλλά ο βοηθός σηκώνει την σημαία για οφσάιντ. Εξετάζεται από το VAR.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο, για φάουλ στον Τομάς. Δεύτερη στο παιχνίδι και αυτή για τον ΠΑΣ.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε. Πρώτη στο παιχνίδι.

37′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, το παραχώρησε ο Λεό με το κεφάλι.

36′ Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Παντελάκη, η μπάλα ψηλά και άουτ από την εστία του Κατσίκα.

33′ Σέντρα του Σόρια, κεφαλιά του Κόντε, με τον Κατσίκα να μπλοκάρει.

29′ Φανταστικό γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Τομάς.Ο Τομάς κουβάλησε την μπάλα, έκανε τρομερό σουτ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή με το αριστερό και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, αφού βρήκε στο δοκάρι.

27′ Κεφαλιά του Μπέργκστρομ, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Αθανασίου, λήγοντας την υπεροχή του Πανσερραϊκού.

26′ Διπλά γεμίσματα μέσα σε ένα λεπτό για τον Πανσερραϊκό, απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΠΑΣ

23′ Γυριστή κεφαλιά του Πεταυράκη, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα κατέληξε άουτ.

22′ Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Ροσέρο να σουτάρει και την μπάλα να σταματάει στο δεξί κάθετο του Κατσίκα και να περνάει άουτ.

Δεκαπέντε λεπτά στο παιχνίδι, με λίγες φάσεις μέχρι στιγμής.

13′ Δυνατό σουτ του Κιάκου, από το ύψος της περιοχής, με τον Κατσίκα να μαζεύει την μπάλα.

9′ Άστοχη κεφαλιά του Αυλωνίτη μετά από στατική φάση.

1′ Άρχισε το παιχνίδι.

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Βοηθοί: Αχιλλέας Νίκζας, Νικόλαος Τοροσιάδης Τέταρτος: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος AVAR: Πέτρος Πάτρας.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αθανασίου – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος – Τζίνο, Ριένστρα, Καραχάλιος – Λέο, Ροσέρο, Κόντε.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Κατσίκας – Μπέργκστρομ, Δεληγιανίδης, Αυλωνίτης, Πεταυράκης – Ουεντραόγκο, Οικονόμου, Τομάς, Ουάρντα – Άλεξιτς, Μπετανκόρ.

Στην τρίτη θέση των πλέι άουτ με 32 βαθμούς ο Πανσερραϊκός, βρίσκεται στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη για να τελειώνουν οριστικά με την υπόθεση παραμονή. Οι φιλοξενούμενοι είναι και τυπικά στη Super League 2.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1.