Live: Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 0-2 (Τελικό)

93΄ Τελευταίο σφύριγμα και Αστέρας – Παναιτωλικός 0-2

90′  τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

88΄ ΑΛΛΑΓΗ Ρούμπεν Γκαρσία στην θέση του Λύραντζη.

82′ ΑΛΛΑΓΕΣ για Παναιτωλικό: Τσιγγάρας, Φρεντ μέσα Πέρες και Ντίας έξω.

80′ Τεράστια επέμβαση από τον Τσάβεζ, απομακρύνει ενστικτωδώς το σουτ του Άλβαρεζ.  Τρομερή σέντρα του Ρεγκίς με το εξωτερικό, ο Άλβαρες πιάνει το πλασέ εξ επαφής αλλά ο Τσάβες θα του πει «όχι» με εκπληκτική επέμβαση!

79΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μπρούνο Ντουάρτε στην θέση του Μαλή.

78΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με το πλασέ του  Τορεχόν να καταλήγει για λίγο άουτ.

76΄ Εκτέλεση του Τορεχόν πάνω στην αγκαλιά του Τσιφτσή η μπάλα.

68΄ ΓΚΟΛ για Παναιτωλικό με τον Πέδρο. Η άμυνα του Αστέρα  κοιμήθηκε, ο Ντίας ανενόχλητος έδωσε στον Ζοάο Πέδρο ο οποίος έγραψε από κοντά το 2-0.

64΄ΑΛΛΑΓΕΣ για Αστέρα Άλβαρεζ και Ζουγλής στην θέση των Παλάσιος και Χουχούμη.

62΄ ΑΛΛΑΓΕΣ για Παναιτωλικό Πέδρο και Χατζηθεοδωρίδης περνούν στην θέση των Λομόνακο και Λιάβα.

58΄ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Χουχούμη

57΄ Ωραία μπαλία του Ντίαζ για τον Λομόνακο, ο Αργεντινός όμως άργησε και το σουτ του έδιωξε ο Χουχούμης σε κόρνερ.

50′ Τετ α τετ Λομόνακο απέναντι στον Τσιφτσή αλλά ο Αργεντινός ήταν σε θέση οφσάιντ.

Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου, ΑΛΛΑΓΗ για τον Αστέρα . Ο Μάντζης στη θέση του Μπαρτόλο

Ημίχρονο στην Τρίπολη, 0-1 προηγείται ο Παναιτωλικός με το γκολ του Ντίαζ. Ο Παναιτωλικός πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό. Μπήκε με αποφασιστικότητα από το πρώτο λεπτό στο παιχνίδι, κέρδισε το κέντο όπου ο Πετράκης έχει πέντε παίκτες  και κάνει χαρούμενους με τη απόδοσή  του, τους  εκατοντάδες φίλους του που έχουν πάει στην Τρίπολη. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο α’  ημίχρονο,  η ομάδα του Αγρινίου έχει κάνει  επτά τελικές προσπάθειες με πιο κλασική αυτή του Ντίαζ στο 8΄που απόκρουσε εντυπωσιακά ο  Τσιφτσής, έναντι δύο των  γηπεδούχων

43΄ Ευκαιρία για Παναιτωλικό. Σέντρα του Τορεχόν κεφαλιά του Λομόνακο η οποία περνάει για λίγο άουτ.

38΄ Σουτ του Γιαμπλόνσκι για τους γηπεδούχους, απομακρύνει ο Ταμπίτζε.

31΄ ΓΚΟΛ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ : Λομόνακο σε Τορεχόν, σέντρα του δεύτερου, τακουνάκι του Χουάνπι για τον Ντίαζ,  με ψύχραιμο τελείωμα κάνει το 0-1.

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη των γηπεδούχων, για τράβηγμα στον Τορεχόν

22΄ Σουτ του Παλάσιος πάνω στα σώματα και νέο κόρνερ για τον Αστέρα.

21΄Πρωτη μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Μπαρτόλο ακουμπάει ο Καστάνιο απομακρύνει σε κόρνερ ο Τσάβεζ.

20′  Σέντρα του Τορεχόν, κεφαλιά με βήμα προς τα πίσω ο Λομόνακο, εύκολα στα χέρια του Τσιφτσή.

17΄ Μακρινό σουτ του Ταμπίτζε (Παναιτωλικός), άουτ η μπάλα.

14΄ Σέντρα του Ρετζίς πάλι στα χέρια του Τσάβεζ.

13΄ Προσπάθεια από τον Αστέρα να πατήσει στην περιοχή του Παναιτωλικού απομακρύνει ο Τορεχόν.

Ωραίο σουτ του Ντίαζ απομακρύνει σε κόρνερ ο Τσιφτσής!!

Νέα καλή στιγμή για Παναιτωλικό με μακρινό σουτ του Ντίαζ

Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο με τον Τσίφτση να μπλοκάρει την μπάλα με υπερένταση.

Παρακολουθήστε ζωντανά λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Οι επιλογές των δυο προπονητών για την αναμέτρηση έγιναν γνωστές μια ώρα πριν την σέντρα.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Λύρατζης, Πίτσου, Καστάνιο, Χουχούμης – Γιαμπλόνσκι, Γκος – Παλάσιος, Μπαρτόλο, Ρεγκίς – Μιριτέλο.

Στον πάγκο οι Γραμματικάκης, Γκρόζντανιτς, Γκαρθία, Άλβαρες, Βαλιέντε, Αλάγκμπε, Ζουγλής, Μάντζης, Κωστέας

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες – Μαυρίας, Οικονόμου, Μαλής, Ταμπίτζε, Τορεχόν – Λιάβας, Πέρες, Χουάνπι – Λομόνακο, Ντίαζ.

Στον πάγκοι οι Στεργιάκης, Μπακάκης, Ντουάρτε, Μπουζούκης, Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο, Καρέλη Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός: