Live (Champions League): Ρεάλ – Μάντσεστερ Σίτι 3-3, Άρσεναλ – Μπάγερν 2-2 (τελικά)

Τελικό και στη Μαδρίτη. Ρεάλ-Μάντσεστερ Σίτι 3-3.

Τελικό στο Λονδίνο. Άρσεναλ-Μπάγερν 2-2.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις και στη Μαδρίτη.

90+2′ Πάρα πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Μπάγερν να πάρει προβάδισμα. Ο Κομάν από κοντά με τη μία έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Άρσεναλ.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο Λονδίνο.

86′ Παρτέϊ αντί Χάβερτς για την Άρσεναλ.

79′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους σημάδεψε τον Βαλβέρδε με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ουρουγουανός με ασύλληπτο σουτ στην κίνηση σημάδεψε τη γωνία για το 3-3

76′ Γκοολ για την Άρσεναλ! Ο Γκάμπριελ Ζεσούς “χόρεψε” την άμυνα της Μπάγερν, τροφοδότησε τον Τροσάρ, ο οποίος με τη μία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

72′ Μέσα οι Μόντριτς, Ντίαθ, έξω οι Ροντρίγκο, Κρόος για τη Ρεάλ.

71′ Γκοολ για τη Σίτι! Αν και ο Γκβαρντιόλ φάνηκε να χάνει το κοντρόλ, ο Κρόος άργησε να πάει πάνω του και με απίθανο σουτ βρήκε δίχτυα για το 3-

66′ Γκοολ για τη Σίτι! Απίθανος κεραυνός του Φόντεν από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα στο παραθυράκι του Λούνιν

70′ Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Γκνάμπρι πέρασε ο Γκερέιρο.

68′ Αλλαγή για την Μπάγερν στα άκρα, με τον Σανέ να αφήνει τη θέση του στον Κομάν.

60΄ Νέα προσπάθεια με μακρινό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, έδιωξε ο Λούνιν

59΄ Ο Φόντεν έκανε την προσπάθεια και το μακρινό σουτ, κατευθείαν στην αγκαλιά του Λούνιν η μπάλα

57′ Η Μπάγερν προσπάθησε να τρέξει στην αντεπίθεση, με τη φάση να τελειώνει με το σουτ το Γκορέτσκα στα όρια της περιοχής και την μπάλα να φεύγει άουτ.

55′ Επιθετικό φάουλ του Κέιν στον Γκάμπριελ και κίτρινη κάρτα

56′ Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Βινίσιους έφυγε στο τετ-α-τετ μετά από εξαιρετική αντεπίθεση, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

Η Σίτι έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο.

46′ Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Ζιντσένκο στην θέση του Κίβιορ.

Ξεκίνησε και στη Μαδρίτη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Λονδίνο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στη Μαδρίτη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Λονδίνο.

42΄ Αντεπίθεση της Ρεάλ με τον Βινίσιους, ξανά ωστόσο το τελείωμα θα καταλήξει στην αγκαλιά του Ορτέγκα

36′ Μεγάλη φάση για την Μπάγερν! Ο Σανέ έφυγε μόνος του στην πλάτη της άμυνας, αλλά καθυστέρησε να εκτελέσει.

32′ Γκοολ για την Μπάγερν! Ο Κέιν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

30′ Πέναλτι για την Μπάγερν! Ο Σανέ έκανε ό,τι ήθελε, χόρεψε την άμυνα της Άρσεναλ, πάτησε περιοχή και ανατράπηκε από τον Σαλιμπά.

27′ Φάση διαρκείας στα καρέ του Νόιερ μετά από κόρνερ, με κάποιον τρόπο ο Γερμανός μαζεύει την μπάλα

19′ Γκοολ για την Μπάγερν! Κακή πάσα του Γκάμπριελ, ο Σανέ έβγαλε αμέσως στον Γκορέτσκα, ο οποίος με μία κάθετη πάσα έβγαλε τον Γκνάμπρι, ο οποίος γλιστρώντας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

14′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Ο Ροντρίγκο γυρνάει το ματς για την «Βασίλισσα»

12′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Ο Καμαβινγκά έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Ρούμπεν Ντίας και ξεγέλασε τον Ορτέγκα για το 1-1

12′ Γκοοολ για την Άρσεναλ! Φανταστικό πλασέ του Σάκα μετά από νέα ανάκτηση κατοχής ψηλά, υπέροχο τελείωμα από τη γωνία της περιοχής

9′ Κίτρινη κάρτα στον Ντέιβις

7΄ Ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Χάαλαντ δοκίμασε να εκτελέσει από δύσκολη γωνία, αλλά ο Λούνιν έδιωξε με το ένα χέρι

Η Μπάγερν είναι αυτή που έχει την μπάλα στα πόδια της μέχρι τώρα και προσπαθεί να χτίσει το παιχνίδι της

2΄ ΓΚΟΟΟΛ! Η Σίτι ανοίγει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρντο Σίλβα

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Ματς Νο. 200 για τον Κάρλο Αντσελότι στο Champions League. Μόνος πρώτος ο Ιταλός που έχει αφήσει πίσω του τον Φέργκιουσον, ο οποίος έμεινε στα 190 ματς

Εικόνα

Εικόνα

Image

Starting XI: Raya, White, Saliba, Gabriel, Kiwior, Rice, Jorginho, Odegaard, Saka, Martinelli, Havertz

Substitutes: Ramsdale, Hein, Tomiyasu, Zinchenko, Partey, Elneny, Smith Rowe, Vieira, Nelson, Trossard, Jesus, Nketiah

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη των αγώνων.

Kαλησπέρα! Η προημιτελική φάση του Champions League ξεκινάει με τους αγώνες Ρεάλ – Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ -Μπάγερν.