Live: Λαμία-Ολυμπιακός 1-5 (τελικό)

Τέλος στο ματς: Λαμία-Ολυμπιακός 1-5!

89′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γιόβετιτς δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Κοσέλεφ, κέρδος ένα κόρνερ.

88′ ΓΚΟΛ η Λαμία, μειώνει σε 1-5! Ο Τόσιτς μοίρασε στον Λέικ που σκόραρε με δυνατό σουτ.

85′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-5! Λάθος γύρισμα του Κορνέζου έπειτα από βολέ του Τζολάκη, ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα, πέρασε τον Κοσέλεφ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

81′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Σέντρα του Έσε από τα δεξιά, ο Κορνέζος βάζει το πόδι του, αλλάζει πορεία στην μπάλα που παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχτυα.

80′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί βρήκε στην κόντρα τον Μασούρα, που συνέκλινε και σούταρε με το αριστερό, με τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει.

76′ Αλλαγή για Λαμία : Κοντονίκος αντί Μαρτίνεθ για τη Λαμία.

71′ Αλλαγές για Ολυμπιακό:  Ιμπόρα αντί Όρτα και Καμπράλ στη θέση του Μαρτίνς

69′ Άστοχο σουτ του Τόσιτς.

68′ Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Γιόβετιτς για τον Ελ Αραμπί, αλλά του έβαλε την κόντρα ο Κορνέζος και παραχώρησε κόρνερ.

65′ Αλλαγές για Λαμία: Τόσιτς και Βασιλαντωνόπουλος στις θέσεις Τσιλούλη και Σιμόν.

63′ Απειλεί ο Ολυμπιακός! Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα με τον Ζέλσον, αλλά έσωσε ο Κοσέλεφ.

62′ Μακρινό σουτ του Λέικ, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Τζολάκης.

60′ Κίτρινη στον  Σιμόν.

58′ Αλλαγές για Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Ελ Κααμπί και Βέζο στη θέση του Ρέτσου.

54′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ζέλσον εκτέλεσε μέσα από την περιοχή και πλάγια, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει.

50′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας! Οι γηπεδούχοι έφυγαν γρήγορα στην κόντρα, με τον Τσιλούλη να κάνει ωραία προσπάθεια, προτού σερβίρει στον Λέικ, που βρέθηκε φάτσα με τον Τζολάκη, επιδίωξε να τον “σκοτώσει” και έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό : Κίνι αντί Ροντινέι για τον Ολυμπιακό.

Αλλαγές για την Λαμία : Μάλτσι αντί Στάνκο και Τζανδάρης αντί Σλίβκα.

Επιστροφή των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Ημίχρονο στο ματς: Λαμία-Ολυμπιακός 0-3!

45’+1′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Σέντρα του Γιόβετιτς, κεφαλιά του Ελ Κααμπί από κοντά και η μπάλα στα δίχτυα.

41′ Κακό σουτ του Μασούρα από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε ψηλά.

32′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, μπλόκαρε ο Τζολάκης.

27′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Ελ Κααμπί εκτέλεσε δυνατά, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοσέλεφ και έγραψε το 2-0.by Αποστόλης Λιβάνιος

25′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιλούλης πάει άτσαλα πάνω στον Γιόβετιτς και τον ανατρέπει.

24′ Δυνατό-συρτό σουτ του Όρτα Λέικ από το ημικύκλιο της περιοχής, κόντρα και κόρνερ.

22′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!Ο Μασούρας συνεργάστηκε από τα δεξιά με τον Ζέλσον, ο οποίος άδειασε τον Κορνέζο και γύρισε για τον Γιόβετιτς που με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κοσέλεφ.

16′ Σέντρα του Ρίτσαρντς, κακό κοντρίλ του Ελ Κααμπί που ήταν σε θέση βολής, με την μπάλα να φτάνει στον Έσε που έκανε άστοχο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.

10′ Εκτελεί συρτά ο Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ.

Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, ελάχιστα έξω από την αντίπαλη περιοχή, έπειτα από προσπάθεια του Γιόβετιτς.

7′ Μακρινό σουτ του Ορτα Λέικ, πάνω από την εστία του Τζολάκη η μπάλα.

6′ Σέντρα του Μασούρα, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ.

Τα  πρώτα λεπτά του αγώνα κυλούν , χωρίς κάποια σημαντική φάση.

Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. με μήνυμα κατά του ρατσισμού

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας), Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών), Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Βέζο, Καμπράλ, Καρβάλιο, Κίνι, Ναβάρο, Μπιανκόν

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Χατζηεμμανουήλ, Τζανδάρης, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς, Τζανετόπουλος, Μάλτσι, Τσούκαλος, Αμαράλ, Κοντονίκος

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης – Ροντινέι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς – Όρτα Λέικ, Έσε – Μασούρας, Μαρτίνς – Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σίντκλεϊ, Κορνέζος, Κ. Παπαδόπουλος, Σιμόν – Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Λέικ – Τσιλούλης, Μαρτίνεθ