Live: Άρης – Λαμία 3-1 (Τελικό)

Το παιχνίδι τελείωσε.

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου.

89′ Γκολ για την Λαμία, με τον Κοντονίκο! 3-1!

84′ Τελευταία αλλαγή για την Λαμία. Μέσα ο Κοντονίκος στη θέση του Μάλτσι.

78′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ρόουζ στη θέση του Φαμπιάνο.

77′ Ο Κοσέλεφ, μπλοκάρει το δυνατό σουτ του Σαβέριο.

74′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Τζούρασεκ, στη θέση του Μάνου Γκαρθία, του σκόρερ του δεύτερου γκολ.

74′ Φοβερό σουτ του Φετφατζίδη με πολύ δύναμη, η μπάλα άουτ.

69′ Ο Τσιλούλης έφυγε στην αντεπίθεση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, δεχόμενος την πίεση από τους παίκτες του Άρη.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο.

66′ Τέσσερις αλλαγές για την Λαμία. Μέσα οι Τόσιτς, Τζανδάρης, Σαντάνα και Λέικ, στις θέσεις των Νιούνεζ, Στάνκο, Μαρτίνεθ και Σλίβκα.

64′ Κόρνερ για τον Άρη, που είναι ασταμάτητος, το κέρδισε ο Μορόν μετά από κόντρα.

63′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Φετφατζίδης και Βερστράτε, στις θέσεις του σκόρερ του πρώτου γκολ Σουλεϊμάνοφ και Ζουλ.

59′ Γκολ για τον Άρη, με τον Μπράμπετς! 3-0! Με διπλή προσπάθεια, ο κεντρικός αμυντικός του Άρη, νίκησε τον Κοσέλεφ, για να σφραγίσει τη νίκη απέναντι στην Λαμία. μέσα από την περιοχή.

56′ Νέο γκολ για τον Άρη, με τον Γκαρθία! 2-0! Φοβερό σουτ του Μάνου Γκαρθία, έξω από την περιοχή με πολύ δύναμη, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κοσέλεφ.

55′ Γκολ για τον Άρη, με τον Σουλεϊμάνοφ! 1-0! Εξαιρετική κίνηση από τον δεξιό εξτρέμ του Άρη, έφερε την μπάλα στο αριστερό, σημαδεύοντας την δεξιά γωνία του Κοσέλεφ, ο οποίος δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα.

54′ Έξοδος του Κοσέλεφ, προλαβαίνοντας τον Μορόν.

53′ Καλό σουτ του Μορόν, με το αριστερό, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κοσέλεφ.

51′ Γυριστό σουτ του Σουλεϊμάνοφ, η μπάλα ψηλά άουτ.

51′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, με την μπάλα να καταλήγει στον Οντουμπάτζο και να περνάει η φάση.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Ο Σαβέριο θα είναι η πρώτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ να αποχωρεί. Αυτό σημαίνει πως αλλάζει και ο σχηματισμός και να γίνεται 4-2-3-1.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

43′ Άουτ το δυνατό σουτ του Ανσαριφάρντ.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν.

41′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Λαμία. Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μάλτσι να βρίσκεται μόνος στην περιοχή του Άρη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, από πολύ πλεονεκτική θέση.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουλ, για φάουλ στον Σίντκλεϊ.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ, για φάουλ στον Κορνέζο. Πρώτη κίτρινη για τον Άρη στο παιχνίδι.

30′ Σουτ από τον Νταρίντα, εύκολα μάζεψε την μπάλα ο Κοσέλεφ.

23′ Επέμβαση του Κουέστα, στο δυνατό σουτ του Σλίβκα.

22′ Σουτ από τον Τσιλούλη, με τον Φεράρι να του βάζει την προβολή και να απομακρύνει σε κόρνερ.

18′ Πήρε την κεφαλιά ο Μορόν, αλλά μπλόκαρε ο Κοσέλεφ.

14′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ωραίο γύρισμα του Τσιλούλη, η μπάλα πέρασε άουτ.

8′ Κίτρινη ο Στάνκο.

7′ Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Μορόν από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Κοσέλεφ, με τον κίπερ της Λαμίας να κάνει μια μεγάλη επέμβαση!

2′ Ο Οντουμπάτζο έκανε μια σέντρα με την μπάλα να περνάει άουτ.

Σέντρα στον αγώνα.

Σε εκείνον της Λαμίας οι: Χατζηεμμανουήλ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Τόσιτς, Σαντάνα, Λέικ Τόσιο, Γιαννούτσος, Κοντονίκος.

Στον πάγκο του Άρη οι: Χουτεσιώτης, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ, Πάρδο, Βερστράτε, Μοντόγια, Παναγίδης, Ρόουζ.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ – Στάνκο, Σλίβκα – Τσιλούλης, Νούνιες, Μαρτίνεθ – Μάλτσι.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Φεράρι – Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Μανού Γκαρθία – Ανσαριφάρντ, Μορόν.

Ας δούμε όμως τις ενδεκάδες των δυο ομάδων.

Σέντρα στις 20:30.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Άρης – Λαμία, για την 2η αγωνιστική των play off της Super League.