Ligue 1: Η Νις συνεχίζει να κάνει… όνειρα για το Champions League!

H Νις έσπασε το αρνητικό σερί της και με μια εκκωφαντική εμφάνιση,  επικράτησε με 3-1 στην έδρα της Λανς, μπαίνοντας για τα καλά στο κόλπο του εισιτηρίου του Champions League της επόμενης περιόδου!

Η Νις άνοιξε το σκορ με τον Τσο, να κάνει την ασίστ στο Μοφί, ο οποίος σχεδόν προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τη Λανς να φτάνει κοντά στην ισοφάριση λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, όταν ο Ντα Κόστα, στο 44′ αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νις έφτασε μετά από μόλις οκτώ λεπτά στο δεύτερο γκολ της όταν ο Τσο με τη δεύτερη ασίστ του μοίρασε στον Τιράμ για το 2-0, ενώ στο 67′ και πάλι ο Μοφί βγήκε στην κόντρα και αφού πέρασε τον Σαμπά πέτυχε το 3-0! Το γκολ της τιμής για τη Λανς πέτυχε στο 76′ ο Βαχί, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.