ΒΙΝΤΕΟ: Την γλίτωσε στο τέλος η Λούτον, νίκη για την Μπέρνλι

Το ματς μεταξύ της Λούτον και της Νότιγχαμ για την 29η αγωνιστική της Premier League είχε το χαρακτηρισμό “τελικού” και για τις δύο ομάδες στη μάχη που δίνουν για την παραμονή τους στα μεγάλα σαλόνια του αγγλικού ποδοσφαίρου. Το φινάλε δεν βρήκε πάντως κάποια ομάδα να παίρνει… εξάποντο (1-1_ και έτσι να διατηρούν ανοιχτούς τους λογαριασμούς τους ενόψει της τελικής ευθείας.

Η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο μπήκε στη θέση του… οδηγού στο 34ο λεπτό με τον Γουντ, αλλά στο 90ο λεπτό ήρθε η απάντηση από την ομάδα του Ρομπ Έντουαρντς, με τον Μπέρι να έχει μπει αλλαγή στο 85′ και να ισοφαρίζει σε 1-1 με το πρώτο γκολ της καριέρας στην Premier League.

Σε άλλο παιχνίδι που έγινε την ίδια ώρα η Μπέρνλι επικράτησε με 2-1 της Μπρέντφορντ εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς με το πέναλτι του Λάρσεν στο 10′ και το γκολ του Φοφανά στο 62′. Η Μπρέντφορντ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Άγκερ στο 83′.