Live (Champions League): Ρεάλ – Λειψία 1-1, Μάντσεστερ Σίτι – Κοπεγχάγη 3-1 (τελικά)

Τέλος και στο Μάντσεστερ.

Τέλος αγώνα στη Μαδρίτη.

Δοκάρι με τον Όλμο για τη Λειψία στο 92′!

Η Λειψία πιέζει ασφυκτικά τη Ρεάλ.

67′ Σουτ του Μάτσον, απέκρουσε με δυσκολία ο Έντερσον

74΄ Δυνατό σουτ του Σέσκο από λάθος του Καρβαχάλ, μπλοκάρει σταθερά ο Λούνιν

68′ Γκοολ για την Λειψία! Οι Γερμανοί ισοφαρίζουν με την κεφαλιά του Ορμπάν.

67΄ Τρομερός Ρούντιγκερ, με προβολή αποτρέπει την ισοφάριση της Λειψίας σε σουτ του Σιμόνς

65′ Γκοολ για τη Ρεάλ! Η Ρεάλ ξεχύθηκε στην αντεπίθεση με τον Μπέλιγκχαμ να κουβαλάει την μπάλα και να βγάζει την κάθετη για τον Βινίσιους, ο οποίος με άψογο τελείωμα βρήκε δίχτυα για το 1-0

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις εξελίσσεται το ματς στο Μάντσεστερ.

60′ Εντυπωσιακή αντεπίθεση της Ρεάλ, η μπάλα καταλήγει στον Κρόος που σουτάρει έξω από την περιοχή και ο Γκουλάσι αποκρούει, αλλά έχει σταματήσει νωρίτερα η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπέλινγκχαμ

Η Λειψία έχει μπει επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο και στο Μάντσεστερ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Μαδρίτη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στην Αγγλία.

45+3′ Γκοολ για την Σίτι! Ο Χάαλαντ πετυχαίνει το τρίτο γκολ των «πολιτών» κόντρα στους Δανούς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη Μαδρίτη.

41′ Καλή ευκαιρία η Λειψία, με το σουτ του Οπεντά που έφυγε διπλά από το κάθετο δοκάρι του Λούνιν.

29′ Γκοολ για την Κοπεγχάγη! Ο Ελιονούσι μειώνει σε 2-1 για τους Δανούς κόντρα στη Σίτι

16′ Ευκαιρία για τη Λειψία με τον Οπεντά που πλάσαρε άουτ από πλεονεκτική θέση.

13΄ Νέα ευκαιρία η Λειψία, άουτ από τον Οπεντά

9′ Γκοολ για την Σίτι! Τρομερό λάθος ο Γκραμπάρα, του έφυγε η μπάλα από τα χέρια και 2-0 η Σίτι από σουτ του Άλβαρες

10′  Απίθανη ευκαιρία η Λειψία! Ο Σέσκο βγηκε τετ α τετ, αλλάνικήθηκε από τον Λούνιν

5′ Γκοολ για την Σίτι! Ο Ακάντζι με ένα τρομερό σουτ με τη μία έπειτα από κόρνερ σκόραρε για το 1-0

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Ατσουρί, Άνκερσεν, Κλεμ, Ντικς, Βάβρο, Ελιουνούσι, Φρόχολντ, Γέλερτ, ΜακΚίνα, Όσκαρσον

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Λιούις, Ακάντζι, Ντίας, Γκβάρντιολ, Ροντρίγκο, Κόβασιτς, Μπομπ, Άλβαρες, Νούνιες, Χάαλαντ.

Λειψία: Γκουλάσι, Χέντρικς, Ορμπάν, Λουκέμπα, Ράουμ, Χαϊνταρά, Σλάγκερ, Σιμόνς, Ντάνι Όλμο, Οπεντά, Σέσκο.

Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν, Καρβαχάλ, Ρούντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Τσουαμενί, Κρόος, Καμαβινγκά, Μπέλιγχαμ, Βαλβέρδε, Βινίσιους