Super League 2-Βόρειος Όμιλος: Στα πλέι οφ η ΑΕΚ Β’, εύκολη νίκη για τον Λεβαδειακό

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες στον Βόρειο όμιλο της Super League 2, καθώς επικράτησε με 3-1 του ΠΑΟΚ Β’ έντος έδρας και έκλεισε θετικά την παρουσία του στην κανονική διάρκεια.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άνοιξε το σκορ με τον Νταγκό στο 25′ και ο Ρομό με ένα άκομα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Ο Ιωάννης Κωστή πέτυχε το 3-0 στο 67ο λεπτό και ο ΠΑΟΚ Β’ μείωσε σε 3-1 με τον Πανίδη στο 82ο λεπτό.

Η ΑΕΛ επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Νίκης Βόλου εκτός έδρας, σκοράροντας στην τελευταία φάση του αγώνα. Ο Φατάι άνοιξε το σκορ για τους «βυσσινί» στο 48ο λεπτό.

Ο Πέττας απάντησε για την Νίκη στο 63ο λεπτό, αλλά η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει τεράστιο «διπλό» στο φινάλε, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Μάρκος Νίνο στο 94ο λεπτό.

Την εξασφάλιση της συμμετοχής της στα πλέι οφ πέτυχε η ΑΕΚ Β’, η οποία πέρασε νικηφόρα με 2-0 από την έδρα του Αιολικού. Στο 33′ η ΑΕΚ Β’ είχε δοκάρι μετά από προσπάθεια του Ραντόνια και τελικά πήρε το προβάδισμα στο 52′ με κεφαλιά του Χρυσόπουλου. Στο 82′ ο Γκολφίνος με σουτ διαμόρφωσε το 0-2 που έστειλε τη δεύτερη ομάδα της «Ένωσης» στην 4η θέση.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε με 4-1 του ουραγού και υποβιβασμένου Απόλλωνα Πόντου με χατ-τρικ του Κονίλιο. Ο τελευταίος άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 24′, με τους γηπεδούχους να διπλασιάζουν τα τέρματά τους στο 74′ με τον Ξύδα. Στο 83′ ο Κονίλιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Απόλλων Πόντου μείωσε με τον Ίννο στο 87′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κονίλιο στο 90′ σκοράροντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο ματς