Live: Λαμία – ΠΑΟΚ 0-2 (τελικό)

Τέλος στο παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με το τελικό 2-0 επί της Λαμίας.

94′: Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Τάισον.

92′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.  Μετά από φάση διαρκείας, ο Μπάμπα έμεινε στην περιοχή και με ωραία κίνηση σέντερ φορ στόπαρε την μπάλα, γύρισε προς την εστία και από κοντά έκανε το 0-2.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

86′: Μακρινό αλλά άστοχο το σουτ του Κοντονίκου.

85′: Εκτός ο Κωνσταντέλιας και οι Οζντόεφ , μέσα οι Μουργκ και Τσιγγάρας. Ο πρώτος μάλιστα κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο χειροκροτήθηκε από τους φίλους της Λαμίας.

75′: Εκτός οι Ζίβκοβιτς και Ότο, μέσα οι Βιεϊρίνια και Ντεσπόντοφ.

71′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ. Μετά από φάση διαρκείας, ο Τάισον έπιασε ένα όμορφο συρτό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά κάτω γωνία του Κοσέλεφ.

62′: Εξαιρετικό σου του Κωνσταντέλια έξω από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το τέρμα του Κοσέλεφ η μπάλα.

60′: Εκτός ο Μάλτσι, μέσα ο Τσούκαλος.

59′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος μετά από ωραία κυκλοφορία, ο Ότο έδωσε στον Τόμας στην «καρδιά» της περιοχής, με το σου του Ισπανού να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

51′: Κλέβει ο Τάισον, ο οποίος έβγαλε πάσα στην πλάτη της άμυνας στον Τόμας, με τον Ισπανό φορ να πλασάρει από δύσκολη γωνία και ο Κορνέζος με προβολή να βγάζει σε κόρνερ.

49′: Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς για μαρκάρισμα στον Νούνιες.

47′: Ωραία συνεργασία Τάισον-Μπάμπα, ο δεύτερος όμως ήταν σε θέση οφσάιντ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου

42′: Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο ο οποίος σταμάτησε με φάουλ την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Τόμας.

40′: Ωραία κυκλοφορία για τον ΠΑΟΚ με το σουτ του Οζντόεφ να βρίσκει σε σώματα και να βγαίνει κόρνερ.

36′: Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σαμάτα ο Μπράντον Τόμας.

34′: Κίτρινη κάρτα στον Κεντζιόρα που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό της Λαμίας και τον Νούνιες.

27: Εκτός ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Τζανδάρης για την αναγκαστική αλλαγή της Λαμίας.

25′: Μετά από γύρισμα του Μπάμπα και με τον Κοσέλεφ εξουδετερωμένο, ο Σαμάτα μπερδεύτηκε και δεν έκανε ούτε κοντρόλ, αλλά ούτε και σουτ από κοντινή απόσταση. Τεράστια ευκαιρίο για τους Θεσσαλονικείς.

17′: Πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση από τον Νούνιες στην πρώτη τελική της Λαμίας στο ματς, έπεσε ο Κοτάρσκι στην κάτω δεξιά του γωνία για να παραχωρήσει το κόρνερ.

12′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, καθώς μετά από ωραία build up, ο Τάισον έσπασε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου ο Μεϊτέ υπό πίεση έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Λαμίας.

8′: Πτώση του Μεϊτέ από μονομαχία με τον Παπαδόπουλο μέσα στην μικρή περιοχή, καμία παράβαση λέει ο διαιτητής.