Live: Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

92′: Κίτρινη κάρτα ο Τσικίνιο.

90′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντόη αντί του Βέζο.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Αλεξανδρόπουλος αντί του Ζέλσον Μαρτίνς

79′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Κααμπί κλέβει τη μπάλα από τον Μαλή, περνάει τν Τσάβες και ο Στάγιτς στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα τη στέλνει στα δίχτυα.

73′: Κίτρινη κάρτα ο Βέζο.

72′: ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Τσικίνιο έσπασε την μπάλα δεξιά στον Ζέλσον Μαρτίνς, ο οποίος έκανε το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε στον Τορεχόν και κατέληξε στα δίχτυα.

70′:  Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Χατζηθεοδωρίδης, μέσα ο Τορεχόν

67′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Στάγιτς και ο Ζοάο Πέδρο αντί των Ταμπίτζε και Καρέλη

64′: Αλαλούμ στην άμυνα του Παναιτωλικού, παίχτηκε… μπιλιάρδο και όχι ποδόσφαιρο, ο Ελ Κααμπί έγινε κάτοχος της μπάλας, γύρισε το κορμί του και σούταρε, με τον Οικονόμου να κάνει το τάκλιν και να απομακρύνει το σουτ.

60′: Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Οι Σενγκέλια και Τσιγγάρας αντί των Ντίας και Μπουζούκης.

59′: Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό.  Οι Έσε, Μάρτινς και Γιόβετιτς αντί των Ιμπόρα, Καμπράλ και Μασούρα.

56′: Κίτρινη κάρτα ο Κίνι.

53′: Οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για ανατροπή του Καμπράλ από τον Οικονόμου εντός περιοχής, αλλά τόσο ο διαιτητής, όσο και ο VAR είπαν να συνεχιστεί το παιχνίδι

52′: Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη που περνάει έξω..

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

43′: Ο Καμπράλ έπιασε την κεφαλιά, αλλά ήταν αδύναμη και απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού.

Οι παίκτες του Παναιτωλικού πανηγύρισαν το γκολ σηκώνοντας την μπλούζα τους που από μέσα στο φανελάκι τους έγραφε 28/2, μαύρη ημέρα για τη χώρα μας με την τραγωδία των Τεμπών.

33′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Με σουτ του Φρεντ από κοντά μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των γηπεδούχων. Ένα καλό σουτ σε φάση που ο Ολυμπιακός αντέδρασε κάκιστα.

25′:  Νέα διπλή φάση ο Ολυμπιακός. Αρχικά με κεφαλιά του Ελ Καμπί και μετά με προσπάθεια με σουτ.

19′: Ο Ελ Κααμπί με ωραία κάθετη μπαλιά βρήκε τον Μασούρα μέσα στην περιοχή που από αριστερά έπιασε το σουτ από καλή θέση και λίγο αριστερά,  με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

11′: Ο Καμπράλ με τον Ποντένσε συνεργάστηκαν ωραία, ο Πορτογάλος βρέθηκε έξω από την περιοχή και σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Τσάβες μπλόκαρε εύκολα.

Άρχισε ο αγώνας στο Αγρίνιο.

Συμπληρώθηκε ένας χρόνος από το τραγικό δυστύχημα των Τεμπών. Η οικογένεια του Παναιτωλικού, θέλοντας να τιμήσει τη μνήμη των νεκρών, πριν την έναρξη του αγώνα με τον Ολυμπιακό,  ελευθέρωσε συμβολικά 57 μαύρα μπαλόνια, όσα και οι ψυχές που χάθηκαν τόσο άδικα και πρόωρα.

Ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο Αγρίνιο τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.